Одразу три дебютанти в УПЛ гратимуть у новому сезоні. Якщо Оболонь лише юридично є новачком елітного дивізіону, то вихід Полісся та ЛНЗ у чемпіонат найсильніших команд країни є історичним моментом. Ніколи раніше клубів із Житомира та Черкас не було у Прем’єр-лізі.
Більше того, у складі тріо новачків вистачає виконавців, які ще не грали на цьому рівні, обмежуючись виступами у Першій та Другій лігах. Вже наприкінці липня ці футболісти матимуть нагоду зіграти свої перші матчі у Прем’єр-лізі. Футбол 24 знайомить вас із десятьма потенційними дебютантами УПЛ.
1. Віталій Груша (Оболонь, 29 років)
Один із головних героїв сезону у складі «пивоварів». Уродженець Рівненщини доволі пізно дебютував на професійному рівні – у 23 (у тому прем’єрному матчі з Прикарпаттям оформив хет-трик). Сталося це у волочиському Агробізнесі, де Груша провів п’ять сезонів (грав із командою у півфіналі Кубка України, обігравши по ходу Шахтар). У попередньому чемпіонаті VBET UA Першої став найбільш корисним гравцем Оболоні: 6 голів та 4 асисти. Серед козирів Груші – потужний удар і шалена витривалість. Відзначаємо і кар’єрне зростання Віталія – за шість років він почергово зіграв у всіх дивізіонах футбольної ієрархії – починаючи з аматорського рівня і до ймовірного дебюту в УПЛ.
2. Назарій Федорівський (Оболонь, 27 років)
Вперше про кіпера Оболоні футбольна Україна заговорила після кубкового матчу з Шахтарем. 18-річний хлопець аж до 92-ї хвилини зберігав ворота на замку, поки рефері не призначив пенальті. «Дуже добре зіграв воротар. Напевно, це був найкращий поєдинок у його кар’єрі», – сказав тоді Мірча Луческу. Минуло майже 9 років, а Федорівський все ще в Оболоні і виглядає не менш переконливо. Здається, увесь цей час Назарій грає у своє задоволення. Настала мить тесту Прем’єр-лігою.
3. Олег Слободян (Оболонь, 26 років)
«Коли я готувався до сезону, то дав собі обіцянку – якщо ми не вийдемо в УПЛ, то, говоритиму прямо, я закінчу кар'єру футболіста», – зізнався нещодавно капітан Оболоні та син президента корпорації. Усю свою кар’єру Слободян-молодший проводить у структурі «пивоварів» – а це десять сезонів на професійному рівні, починаючи з моменту створення нового клубу.
4. Олександр Чернов (Оболонь, 20 років)
Футболіст величезного таланту з цілим набором скілів. Уродженець Сарнів вже у 18 років грав за Волинь у Першій лізі, та після розформування клубу підписав контракт з Оболонню. Чернов раніше діяв у нападі, згодом змістився на правий фланг оборони, хоча у минулому сезоні закривав усе ліве крило у якості вінгера. Хороша швидкість, чіткість передач та добра фізична підготовка стануть у нагоді Олександру в Прем’єр-лізі.
5. Іван Тищенко (ЛНЗ, 24 роки)
Потенційна зірка УПЛ. Нехай це звучатиме, як величезний та гучний аванс, але вихованець черкаського футболу був серед найкращих гравців Першої ліги. За показником гол + пас (11+6) Іван програв лише Пилипу Будківському. Минулий сезон взагалі став аномальним для Тищенка, який раніше залишався у тіні в скромній Черкащині та ВПК-Агро. До цього Іван мав переїхати у Казахстан, проте вирушив із мамою та дівчиною до Британії. Там хлопець ледь не підписав контракт із клубом Істборн Боро з National League, шостого англійського дивізіону. Проте згодом таки повернувся до рідних Черкас і вивів ЛНЗ в еліту.
6. Кирило Самойленко (ЛНЗ, 22 роки)
Ще один черкаський проспект та, мабуть, найкращий воротар Першої ліги минулого сезону. Уродженець Севастополя та вихованець київського футболу провів перший повноцінний сезон на такому рівні. Раніше кіпер-гренадер (197 сантиметрів зросту) періодично грав за черкаський Дніпро у Другій лізі. Вперше Самойленко пропустив аж у 7-му турі, а загалом у 19 поєдинках суперники забили Кирилові лише 11 голів. Обов’язково варто стежити за цим хлопцем у новому сезоні УПЛ.
7. Олег Тарасенко (ЛНЗ, 33 роки)
Ще один представник ЛНЗ, однак із діаметрально протилежною історією. Олег у юному віці потрапив у львівські Карпати разом із братом Євгеном (він тепер спортивний директор ЛНЗ), був на лаві запасних у матчі УПЛ, проте в еліті так і не дебютував. Після цього центральний захисник грав за головні команди рідного міста: Черкащину та Дніпро, а два роки тому перебрався в ЛНЗ. Тарасенка-молодшого не назвеш ключовим виконавцем команди, утім це той випадок, коли роль досвідченого лідера за межами поля не менш важлива, ніж ігрові якості.
8. Микита Петрук (Полісся, 20 років)
Житомирянин, який ще у шкільному віці перебрався в УФК-Карпати разом зі своїм земляком Максимом Хланем. І якщо Хлань дебютував за «левів» у Прем’єр-лізі, то Петрук став футболістом Руху та грав у юнацькій першості. Навесні Микита діяв у опорній зоні та отримував все більше часу від Юрія Калітвінцева. У досвідченій житомирській команді Петрук є другим наймолодшим гравцем, який виходив на поле у попередньому сезоні.
9. Ян Морговський (Полісся, 24 роки)
До минулого чемпіонату лівий захисник виступав за хмельницьке Поділля, де загалом відіграв 6 сезонів (п’ять із них на рівні Другої ліги). Однак у Житомирі Ян проявив себе на вищому рівні і часто додавав гостроти на фланзі. Морговський любить грати на атаку, володіє класним дриблінгом та швидкістю, а ще може непогано пробити. Перед російським вторгненням Ян міг переїхати в Ізраїль, однак залишився в Україні та очікує на новий виклик в УПЛ.
10. Ростислав Тарануха (Оболонь, 26 років)
І у якості бонусу відзначимо новачка Оболоні Ростислава Тарануху. Ймовірно, вихованець Динамо мріяв нарешті дебютувати на найвищому рівні у складі Карпат, але його 6 голів у минулому сезоні та статус найкращого бомбардира команди не допомогли «зелено-білим» пробитися в УПЛ. Тож Ростислав повернувся до добре знайомого Києва. Після виступів за Суми, Черкащину, Кремінь та друголігове Полісся Тарануха відтепер гратиме за Оболонь у Прем’єр-лізі.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!