Футбол України 21 Липня, 21:15 483
Українці в єврокубках: Дедечко забив італійцям, Коваль допоміг вибити команду Хаджі, а троє наших потрапили на «Ворсклу» | 19-27
А у нас – огляд єврокубків з українським акцентом. Сезон 2023/24 стартував із ранніх стадій Ліги чемпіонів та Ліги конференцій. «УФ» оглядає, як у континентальних турнірах грали українські легіонери.

Один з раундів кваліфікації Ліги чемпіонів та Ліги конференцій позаду, а перші невдахи нового єврокубкового сезону визначені. На жаль, є серед них і українські футболісти. Хоча і приводів потішитися за наших також чимало.

Коментатор Кирило Круторогов у статті для сайту «Український футбол» – про те, як українські футболісти провели свій другий єврокубковий тиждень цього сезону: хто йде далі, а хто відсіявся на самому початку.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін

• 22 хвилини проти Флори (Естонія)

Автор першого голу Ракува у новому сезоні та історично дебютного для цього клубу в Лізі чемпіонів цього разу в матчі-відповіді проти чемпіонів Естонії залишився в запасі та вийшов на заміну лише в середині другого тайму. На той час його команда вела з рахунком 2:0 на виїзді, а з ним на полі добила опонентів (3:0) та йде в наступний раунд з переконливою перемогою за сумою двох матчів (4:0). В наступному раунді чемпіони Польщі вже наступного тижня зустрінуться з Карабахом.

Максим Коваль

• 120 хвилин проти Фарула (Румунія)
  • Сухий матч

Наш голкіпер відстояв «на нуль» дуже важкий поєдинок проти чемпіонів Румунії. Команда з Придністров'я після мінімальної поразки від підопічних Георгія Хаджі в першій грі (0:1) з таким самим рахунком обіграла їх удома. Гра перейшла в екстратайми. І в першому з них Шериф забив двічі, здобувши впевнену за рахунком перемогу (3:0). Фарул завдав три удари по воротах Коваля, усі – в площину та з усіма український воротар впорався. У наступному раунді команда з Тирасполя зіграє проти чемпіонів Ізраїлю, Маккабі з Хайфи.

Євген Цимбалюк

• 120 хвилин проти Зрінські (Боснія і Герцеговина)

Ексзахисник Олімпіка та Десни відіграв повний поєдинок за вірменський Урарту. Після поразки в домашньому матчі (0:1) чемпіони Вірменії в основний час вирвали перемогу 2:1 в гостях, завдяки голу з пенальті на 90+1-й хвилині. Гра перейшла в екстратайми, а потім і в серію пенальті. Однак фортуна була на боці балканців. Тепер з кваліфікації Ліги чемпіонів Урарту вилітає до кваліфайну Ліги конференцій, де зустрінеться з румунським Фарулом.

Іван Зотько

• 108 хвилин проти Зрінські (Боснія і Герцеговина)

На відміну від першого матчу, на виїзді Зотько вийшов у старті, діяв на позиції опорного півзахисника і був замінений лише на старті другого овертайму.

Іван Желізко

91 хвилина проти Олімпії (Словенія)

Українця замінили лише в компенсований до другого тайму час. Його команда програла обидва матчі з однаковим рахунком (1:2) і тепер зіграє в кваліфікації Ліги конференцій проти Тре Пенне з Сан-Марино.

Ігор Пластун

• 90 хвилин проти Балкані (Косово)

Лудогорець сповна реабілітувався за поразку в першому матчі (0:2) та розтрощив суперника (4:0). В наступному раунді на чемпіонів Болгарії чекає зустріч зі словенською Олімпією.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Денис Дедечко

• 90 хвилин проти Ла Фіорити (Сан-Марино)
  • Гол, жовта картка

Наш наддосвідчений опорний півзахисник забив переможний гол, який вивів його команду в наступний раунд кваліфікації. Формально його Зімбру обіграло представника Сан-Марино. Але у стартовому складі суперника було десять італійців і аргентинець. Далі на молдован чекає значно важчий суперник – турецьке Фенербахче.

Євгеній Кучеренко

• 90 хвилин проти Дунайської Стреди (Словаччина)

Ексголкіпер Колоса відіграв «на нуль» та допоміг команді українського тренера Андрія Демченка пройти далі (2:0). Там на Ділу чекає... полтавська Ворскла!

Микола Ковталюк

• 72 хвилини проти Дунайської Стреди (Словаччина)

Цього разу без результативних дій.

Андрій Маркович

• 120 хвилин проти Пенібонта (Вельс)

Після нічиєї (1:1) в першому матчі на виїзді, андоррська Санта Колома удома зіграла внічию 0:0 в основний час, але дотиснула суперника в екстратаймі. Ексзахисник Карпат відіграв матч у повному обсязі. В наступному турі представник Андорри зіграє з чорногорською Сутьєскою.

Антон Братков

• 71 хвилина проти Транса (Естонія)

Вихованець Динамо вийшов у старті Пюніка, але Егіше Мелікян замінив його в середині другого тайму. Тим не менш вірменська команда перемогла дуже впевнено (3:0 на виїзді і 5:0 за сумою двох матчів) та в наступному раунді зустрінеться зі шведським Кальмаром.

Матвій Буренко

• 64 хвилини проти Пюніка (Вірменія)

Приємно відзначити, але 17-річний Буренко вперше вийшов у стартовому складі на дорослому рівні. Щоправда, без результативних дій, та і його Транс програв.

Ярослав Терехов

• 90 хвилин проти Паневежиса (Литва)

Ексгравець ВПК-Агро, Нікополя та новокаховської Енергії провів повний поєдинок за Мілсамі, але його команда мінімально поступилася та завершила євросезон.

Артем Щедрий та Роман Мирошник

• 18 хвилин проти Мілсамі (Молдова)

Наші хлопці вийшли на заміну одночасно і допомогли своїй команді зберегти мінімальну перевагу на виїзді в Молдові (1:0). В наступному турі на них чекає ізраїльський Хапоель Беєр-Шева.

Іван Литвиненко

• 57 хвилин проти Тірани (Албанія)

Українець грав у старті, але його Динамо з Батумі програло вдома і вилетіло з Ліги конференцій.

Юрій Пантя

• 90 хвилин проти Вадуца (Ліхтенштейн)

Роман Папарига

• 68 хвилин проти Вадуца (Ліхтенштейн)

Два гравці з українським паспортом в білоруському Немані зіграли в основі та допомогли своїй команді пройти далі, де на неї чекає Бальзан з Мальти.