«Динамо» після зборів: в чому позитивні зміни?

Динамо Київ 25 Липня, 16:32 860
«Динамо» після зборів: в чому позитивні зміни?  | 19-27
Загалом кияни досить продуктивно провели три тижні в Австрії.

Якщо порівнювати команду з собою після зимових зборів, то деякі позитивні зміни знайти вже можна.

  • Виокремилося більше гравців з/б основи. Тепер це не лише Сидорчук, Буяльський та Ванат. Як мінімум додалося ще 5 гравців. Опціонально може змінюватися хіба ліва вертикаль ЛЦЗ-ЛЗ-ЛВ.
  • З поверненням Шапаренка та Ярмоленка суттєво зріс середньокомандний IQ. Тепер ця команда здатна на більш довершені маневри з м'ячем. Повернення обох дуже важливе, бо у ігрових відрізках без них усе сильно нагадувала весняну частину сезону.
  • Дійсно з'явилася повноцінна глибина складу під УПЛ. Лєднєв на фланзі почав знову нагадувати футболіста. Бражко здатен замінити капітана в прохідному матчі. Царенко та Волошин краще пропрацювали свої функції. Беніто продемонстрував, як більш корисно для команди може використовувати свої м'язи. Умовні Андрієвський та Караваєв грали би в основі 13 клубів УПЛ.
  • Багато ниття стосовно захисту. Тому маю пояснити дещо. Дідове чемпіонство було дійсно тісно прив'язане до надійності. Але усі забувають механізм. Тоді надійність регулярно досягалася...тиском! Тобто лайфхак полягав в тому, щоб зменшити безпосередню участь в захисті...захисників. Циганков, Буяльський, Шапаренко та Сидорчук були одними з лідерів Ліги за пресинг діями.

    Навесні Динамо почало грати у відверту хуйню, частіше сідаючи в захист, чим збільшувало ймовірність помилок саме захисників. На зборах, точніше в тому з них, що було показано, знову помітна активність Сидорчука на чужій половині. Це натяк на пропрацювання тиску. Пресинг має зменшити кількість епізодів один-в-один в захисників, а відповідно і кількість їх помилок. Суперника триматимуть далі від воріт. Тож це дієвий механізм підсилення без витрат на досвідченого ЦЗ, бо під рівень Динамо в УПЛ таких немає.
  • Зріс атакувальний потенціал. Вже згадані Ярмоленко та Шапаренко - мегапідсилення в кубі. Андрій навіть стоячи може робити голи, згадайте Аль-Хіляль та передгольовий пас на Тимчика. Пригадайте космічний рівень руху в зонах завершення від Кабаєва проти Янг Бойз. Вінгерів під різні функції тепер, хоч сракою жуй. Тепер, коли справа є розумний Ярмоленко, то зліва може грати будь-який красивий, але тупий вінгер зі списку. Від нього більше не вимагатимуть складного плеймейкінгу, бо повернувся Шапа на ЛЦП в напівфланг. Єдине, що потрібно - просто бігати свої маршрути в зонах завершення. Все. На таке стане розуму в будь-кого. А якщо втомиться, то опцій безліч.

    Цього року Динамо починатиме не з Дніпра-1 та Зорі, тож шанси, що усе піде під сраку від початку менші. В купі з переліченим вище - передумов для нормального сезону на внутрішній арені стало більше.

    Тому молимося за здоров'я Андрія. Ярмоленко - ключова умова можливого відродження. Він дійсно вагомий фактор більш ефективного використання ігрового часу у володінні. Саме з цим і виникали ключові проблеми проти насичених захистів.