Тренерів «Дніпра-1» та «Ворскли» не звільнили, але це може статися трохи пізніше. Так само, як і з іншими їхніми колегами – не лише наставниками учасників єврокубків, а й клубів, які хочуть покращити результати минулого сезону.
Тож під ким же хитається тренерське крісло і під ким воно може захитатися?
Олександр КУЧЕР, Дніпро-1
Другою половиною минулого сезону у «Дніпрі-1» точно не були задоволені. Спочатку дніпряни вилетіли з Ліги конференцій від такого незручного для себе та й взагалі для України «АЕК» із Ларнаки, а потім програли боротьбу за чемпіонський титул – із реальною загрозою втратити навіть друге місце.
І ось з Олександром Кучером трапилася нова невдача – виліт від «Панатінаїкоса» із кваліфікації Ліги чемпіонів. «Дніпро-1» може стати автором унікального для УПЛ «досягнення» – програти у кваліфікаціях трьох різних єврокубкових турнірів. Празьку «Славію» у Лізі Європи пройти буде дуже важко. Якщо Олександр Кучер не забезпечить «Дніпру-1» єврокубкову осінь хоча б у Лізі конференцій, рівень претензій до нього стане критичним.
Літній календар УПЛ для дніпрян можна вважати зручним. Але ж пробивати аутсайдерів, новачків та середняків без Артема Довбика явно буде складніше, ніж із ним.
Також дуже схоже на те, що у «Дніпрі-1» існує протистояння умовної «групи Краснікова» та «групи Русола». Невдалий старт сезону позбавить перших козирів.
Віктор СКРИПНИК, Ворскла
Якби Скрипник мав дуже великі амбіції, то він подав би у відставку не пізніше 4 серпня. Адже як так: «Ворскла» пробивається до єврокубків, а їй урізають бюджет, що призводить спочатку до відходу кількох провідних гравців на чолі з Василем Кравцем та Таулянтом Сефері, а потім і до заслуженого вильоту від грузинської «Діли».
Проте Віктор Скрипник у відставку не подав. Напевно, його все влаштовує. В УПЛ він створив собі репутацію кваліфікованого фахівця, який заслуговує на солідну зарплатню. Після багатьох років у Німеччині він повернувся до України та швидко адаптувався до нашого футболу.
В принципі, не виглядають ймовірними різкі кроки з боку керівництва «Ворскли». Минулого сезону полтавці також під керівництвом Скрипника вилетіли від першого ж суперника в єврокубках (драматично та скандально від шведського «АІК», який хоча б на рівні імені помітно перевершує «Ділу»), а в УПЛ так взагалі більшу частину дистанції провели далеко від єврокубкової зони та вигравали не частіше, ніж програвали. Це вже потім стався фінішний спурт разом із весняним провалом «Ротаньболу» в «Олександрії». І якщо Скрипника не звільняли тоді, то зараз для відставки має знадобитися хіба що впевнене місце у зоні вильоту.
Втім, 53-річному спеціалісту самому все може набриднути, якщо урізання бюджету «Ворскли» продовжиться. Розгром від «Руха» після провалу в Грузії натякає, що у полтавському князівстві справи кепські.
Ненад ЛАЛАТОВИЧ, Зоря
Новітня історія «Зорі» – це не про швидкі тренерські відставки. Натомість це про Ненада Лалатовича, для якого луганський клуб став 18 місцем роботи за 12 років кар'єри.
У чотирьох клубах серб затримався не більше, ніж на 10 матчів.
«Зоря», на відміну від «Дніпра-1», забезпечила собі єврокубкову осінь. У разі невдачі у кваліфікації Ліги Європи вона просто опуститься до Ліги конференцій. А невдачі в УПЛ вже сталися – поразки від «Руха» і «Кривбаса».
До кінця вересня «Зоря» встигне зіграти чотири матчі в єврокубках, у тому числі два тури групового етапу невідомого поки що турніру, найскоріше, ще й продасть Назарія Русина. А в УПЛ їй доведеться битися, зокрема, з «Ворсклою», «Олександрією», «Динамо» та «Дніпром-1». Календар важкий, багато невдач може спровокувати керівництво луганчан на звільнення Ненада Лалатовича.
Патрік ван ЛЕУВЕН, Шахтар
Ігор Йовічевич не провів ідеальний сезон у «Шахтарі», проте у його відставці було багато від несправедливості. Адже хорват виграв чемпіонський титул, набрав шість очок у групі Ліги чемпіонів та пройшов у плей-оф Ліги Європи сильний «Ренн». 0:4 від «Лейпцига», 1:7 від «Феєнорда» – це вже неприємні подробиці. Мірча Луческу в Європі програвав регулярно з великими рахунками, але пропрацював у «Шахтарі» 12 років.
Старт ван Леувена в УПЛ не вийшов вдалим. Втім, Йовічевич рік тому за перші два тури теж набрав чотири очки. У Лізі чемпіонів «Шахтарю» буде точно не легше, ніж минулого сезону.
З іншого боку, донецький клуб запрошував Патріка ван Леувена, сподіваючись на його здатність розвивати гравців, а не вичавлювати результат тут і зараз. Швидка відставка нідерландського тренера фактично стане визнанням помилки з боку керівництва «Шахтаря». Тобто ван Леувен має показати аномально погані результати – наприклад, як «Динамо» на старті минулого сезону в УПЛ. Але й такий варіант не варто скидати з рахунків, враховуючи проблеми «гірників» у захисті та не найкраще розуміння команди, як грати за схемою з двома форвардами та без чистого опорного півзахисника.
Руслан РОТАНЬ, Олександрія
Керівництво «Олександрії» сильно вірить у Ротаня – контракт з ним узимку уклали на 2,5 роки, хоча які могли бути претензії до його попередника Юрія Гури щодо результатів першого кола сезону-2022/2023? І це головний чинник, що захищає майбутнього олімпійця.
Поки що ж «Ротаньбол» погано приживається в Кіровоградській області. Навесні цей стиль приніс лише три перемоги у 17-ти матчах (щоправда, і поразок було лише три), натомість відібрав путівку до єврокубків. Не виглядала «Олександрія» по-справжньому потужною і у стартовому матчі нового сезону проти «Кривбаса». Не вразила команда і під час переможного матчу з «Металістом 1925». Але ж поки є шість очок з шести можливих.
Юрій ВЕРНИДУБ, Кривбас
Є впевненість, що у «Кривбасі» задоволені Юрієм Вернидубом і навряд чи його звільнять. Немає впевненості, що сам тренер цілком задоволений можливостями свого клубу. Думаєте, Вернидуб точно залишиться вірним «Кривбасу», якщо його покличуть до більш амбітного клубу? Наприклад, до «Дніпра-1» чи «Зорі», де поява тренерських вакансій найближчим часом не виглядає чимось фантастичним?
Ігор ЯСЛИК
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!