Не тільки Лєднєв та Булеца. Хто ще може покинути «Динамо» влітку

Динамо Київ 10 Серпня, 11:39 3496
Не тільки Лєднєв та Булеца. Хто ще може покинути «Динамо» влітку | 19-27
Трансфери Сергія Булеци та Богдана Лєднєва на вихід підтвердили бажання Мірчі Луческу мати по два гравці на одну позицію у «Динамо». На цю позицію є Віталій Буяльський. Роль дублера в якого відіграватиме Антон Царенко. Всі хто зайвий — на вихід.

Бущан/ Нещерет — Тимчик/Караваєв, Попов/Дячук, Біловар/Сирота, Дубінчак/Вівчаренко — Сидорчук/Бражко, Шапаренко/Шепелєв/Андрієвський — Ярмоленко/Перріс, Буяльський/Царенко, Кабаєв/ Волошин/Діалло — Ванат/ Беніто. Десь такий вимальовується склад на старт нового сезону.

Тільки в лінії захисту буде конкуренція, а в середині поля та нападі чіткий розподіл на основних гравців та їх дублерів. Перебір тільки в середині поля та на позиції лівого півзахисника. Я розумію, що сезон довгий, команда грає на два фронти, втома, травми, ротація, картки ніхто не відмінняв. З іншої сторони — економічна ситуація така, що потрібно економити та чистити зарплатну відомість.

Для підміни Миколи Шапаренка та Сергія Сидорчука достатньо двох гравці. У капітана роль конкурента має Володимир Бражко, якому видають великі аванси. Під Шапаренком — Шепелєв та Андрієвський. Хтось із них можу виявитися зайвим.

Я думаю, що великі шанси послідувати прикладу Булеци та Лєднєва у Володимира Шепелєва. Йому вже 26 років. Прогресу ніякого не видно. Може бути якийсь хороший матч, але не більше. Виданих авансів часів роботи з командою Сергія Реброва не виправдовує. «Новим Рибалкою» не став. Явні проблеми зі швидкістю, стабільністю, і я так припускаю, амбіціями. Коли минулого сезону серйозно травмувався Шапаренко Володимир навіть не зміг стати основним гравцем.

Не забуваємо, що контракт Шепелєва чинний ще на один сезон. Передумов його продовжувати — не дуже багато. Гравець ротації, який вже перебуває у першій команді 6 років. Навряд чи щось зміниться. Його конкурент Олександр Андрієвський — старший, має триваліший контракт, весною мав певні проблиски у грі. У стартових двох матчах УПЛ Шепелєв двічі вийшов на заміну, а Андрієвський не грав.

Можливий трансфер Шапаренка до іншого клубу (зараз чи зимою) ніяк не вплине на цю ситуацію. Коли Миколи не було протягом майже всього минулого сезону, то ні Шепелєв, ні Андрієвський його повноцінно замінити не змогли. Якщо піде Шапа, то потрібен буде новий гравець.

Можна сто разів бути не задоволеним грою Владислава Кабаєва, але Мірча Луческу бачить його основним гравцем на лівому фланзі півзахисту. З великою долею ймовірності він матиме таку роль мінімум у першій частині сезону. Під ним два молодих гравців — українець Назар Волошин та сенегалець Самба Діалло. Волошин має набагато більший досвід виступу у дорослому футболі. Першу частину минулого сезону він грав за «Кривбас» (де став одним із лідерів) та потім весно вже грав за першу команду «Динамо» (посилював гру у другому таймі).

Для молодих гравців головна можливість прогресу — це стабільна ігрова практика. Ні Назар, ні Самба вже не можуть грати за юнацьку команду. Просто конкурувати за місце гравця ротації під Кабаєвим, якось не дуже правильно для двох 20-річних гравців. Комусь потрібно поїхати набиратися досвіду шляхом стабільної ігрової практики, щоб повернутися сильнішим. Враховуючи більший досвід дорослого футболу Волошина (Самба тільки феєрив на юнацькому рівні), більші шанси залишитися в українця.

Прихід такого бажаного ще одного центрального захисника відкриває шлях для трансферу когось із четвірки наявних захисників. Фаворитами стануть більше молодші та менше досвідченні — Максим Дячук або Крістіан Біловар.

Сергій ТИЩЕНКО