Світовий футбол 22 Вересня, 09:53 786
«Аякс» і «Марсель» влаштували перестрілку, Кочергін вийшов на «Аталанту», «Брайтон» сенсаційно провалився на старті ЛЄ - результати матчів та огляди матчів ЛЄ | 19-27
Сьогодні, 21-го вересня, відбулися матчі 1-го туру групового етапу Ліги Європи.

Ліга Європи УЄФА

21 вересня, 1 тур

Баєр - Хекен 4:0

• Голи: 1:0 - 10 Вірц, 2:0 - 16 Адлі, 3:0 - 66 Боніфейс, 4:0 - 70 Гофманн

Лідер Бундесліги «Байєр» підтвердив свою чудову форму і в ЛЄ також. Чемпіон Швеції капітулював уже за стартові 20 хвилин.

Віртц прорвався на ворота по центру; Адлі подвоїв рахунок після прориву флангом; Боніфас забив після високого пресингу; Хоффман елегантно вдарив з льоту – і це лише те, що забили. А скільки ще не забили? Рахунок цілком міг бути і 8:0.

Карабах - Молде 1:0

• Гол: 1:0 - 56 Андраде

В Азербайджану останнім часом перемоги на всіх фронтах – і футбольному теж. «Мольде» був зім'ятий під чисту. 20:5 за ударами, а якщо рахувати реально небезпечні ситуації, то там щось типу 10:0.

Лише невисока індивідуальна майстерність довго заважала «Карабаху» забити, але зрештою врятував той, хто і завжди - для Леандро Андраде це вже третій гол у поточних єврокубках. Цього разу правий хав з Кабо-Верде влучив далеко не простим ударом на добиванні.

ЛАСК - Ліверпуль 1:3

• Голи: 1:0 - 14 Флекер, 1:1 - 56 Нуньєс (пен), 1:2 - 63 Діас, 1:3 - 88 Салах

Правду кажучи, перший тайм від неосновного складу «Ліверпуля» був жахливим. Так, Нуньєс звично запоров два шанси, але головне, що цілісного ігрового малюнка не було. ЛАСК цілком заслужено забив - Флекеру вдався шикарний удар здалеку.

Лише після перерви червоні підняли темп і змусили австрійців відчути себе некомфортно. Ну, і Луїса Діаса треба відзначати окремо. Це він заробив пенальті для Нуньєса, першим встигнувши на нічийний м'яч, а потім замкнув простріл праворуч від Гравенберха. Салах вийшов уже «на все готове».

Панатінаїкос - Вільярреал 2:0

• Голи: 1:0 - 38 Йоаннідіс, 2:0 - 78 Шпорар

«Вільярреал» однаково погано виглядає у Ла Лізі та Лізі Європи - ось головний висновок вечора. Абсолютно карикатурний футбол від іспанців: 60% володіння м'ячем, але лише один удар у площину воріт. Єдиний реальний момент Моралес запоров, тупо «пожалівши» пас.

І при цьому ще й оборона у «Субмарини» дірява, як решето. Іоаннідіс прорвався самотужки крізь усіх і перекинув Рейну. У другому таймі також у сольному проході, але іншого плану, відзначився Спорар. І навіщо звільняли Сетьєна? Не в ньому ж проблема. Не можна продавати на 115 млн, купувати на 15 – і зберігати після цього рівень.

Ренн - Маккабі Хайфа 3:0

• Голи: 1:0 - 1 Бла, 2:0 - 31 Трюффер, 3:0 - 55 Йилдирим

У «Ренна» є проблеми на старті Ліги 1, але, мабуть, там суперники сильніші за «Маккабі». 19:4 за ударами чудово ілюструють перебіг гри.

Також матч відзначився шикарними дальніми ударами господарів. Блас та Трюффер забили, Теат пробив у штангу – і це лише за перший тайм. Далі ще Їлдирим вдало сходив на кутовий – і інтрига померла остаточно. Легка перемога «Ренна».

Юніон - Тулуза 1:1

• Голи: 0:1 - 45+3 Даллінга (пен), 1:1 - 69 Амура

Загалом справедливий результат. «Юніон» частіше пробивав, але «Тулуза» сильно билась в єдиноборствах, і після низки хазяйських атак в середині першого тайму заробила пенальті - своїх підвів Берджесс.

За «Юніон» у ефектному сольному проході відповів алжирець Мохаммед Амура, і після цього «Фіалкам» стало особливо тяжко. Вони навіть вилучення в ендшпілі заробили, але у результаті достояли. Не так і погано для 13-ї команди Ліги 1.

Серветт - Славія 0:2

• Голи: 0:1 - 32 Масопуст, 0:3 -59 Огбу

«Славія», що вибила з ЛЄ одразу два українських клуби, ударно стартувала у групі. Матч проходив під справжньою зливою, і пасувати низом було незручно. Швейцарці до цього не адаптувалися, а чехи – так.

Масопуст відкрив рахунок, зігравши на підборі після навісу; Огбу відзначився після розіграшу кутового. «Серветт» у відповідь не створила взагалі нічого путнього.

Шериф - Рома 1:2

• Голи: 0:1 - 45+4 Паредес, 1:1 - 57 Товар, 1:2 - 65 Лукаку

«Шериф» дав рівний бій «Ромі», намагався ні в чому їй не поступатись, і навіть Макс Коваль жодного разу не привіз, але фаворит все одно переміг.

Команди забили по голу після стандартів - «Ромі» допоміг сильний навіс Паредеса, а «Шерифу» метушня у штрафному. Що ж зробило різницю? Тільки той факт, що форвард «Шерифа» Мбекелі з семи метрів влучив у штангу, а ось Ромелу Лукаку у навіть складнішій ситуації пробив, як треба. Це клас.

Аталанта - Ракув 2:0

• Голи: 1:0 - 49 де Кетеларе, 2:0 - 66 Едерсон

Упевнена перемога італійської команди над польською. Якщо в першому таймі «Ракув» ще вистояв, то в другому тріснув і пропустив двічі. Владислав Кочергін вийшов зі старту і пішов на лавку на 61-й хвилині. У своїй групі «Аталанта» тепер перша, за нею по черзі йдуть «Спортінг», «Штурм» і «Ракув».

Аякс - Марсель 3:3

• Голи: 1:0 - 9 Боржес, 2:0 - 20 Бергейс, 2:1 - 23 Клаусс, 2:2 - 38 Обамеянг, 3:2 - 52 Тейлор, 3:3 - 78 Обамеянг

Марсель після скандальної відставки Марселіно розписав виїзну нічию з Аяксом. Кризові французи провалили старт зустрічі, пропустивши двічі за 20 хвилин. Та згодом вони не лише перехопили ініціативу, але й зуміли відігратись ще до перерви. Амін Харіт асистував Клаусу і Обамеянгу. У другому таймі за більш-менш рівної гри команди обмінялись голами Тейлора і того ж Обамеянга. Трилер в Амстердамі завершився красивими 3:3.

Брайтон - АЕК 2:3

• Голи: 0:1 - 11 Сідібе, 1:1 - 30 Педро (пен), 1:2 - 40 Гачінович, 2:2 - 67 Педро (пен), 2:3 - 84 Понсе

Брайтон дебютував у єврокубках з надскладного матчу проти АЕКа. Чемпіон світу-2018 Джибріль Сідібе засмутив команду Де Дзербі фантастичним ударом головою на 11-й хвилині. «Чайки» володіли м'ячем понад 70% ігрового часу. Зате греки частіше пробивали по воротах. Жоау Педру відновив паритет з пенальті, а Гачіновіч знову вивів гостей вперед завдяки стандарту. Бразилець по перерві вдруге реалізував одинадцятиметровий, проте АЕКу вдалося здобути сенсаційну перемогу на полі представника АПЛ. В ендшпілі відзначився аргентинець Понсе.

Вест Гем - Бачка-Топола 3:1

• Голи: 0:1 - 48 Станич, 1:1 - 66 Петрович, 2:1 - 70 Кудус, 3:1 - 82 Соучек

Без особливих проблем для фаворита. Лондонці хоч і пропустили першими на початку другої 45-хвилинки, але крок за кроком розбили скромних гостей. Тепер команда Мойєса очолює квартет, за «молотобійцями» розташувався «Фрайбург», а в «Олімпіакоса» та «Бачки-Тополи» балів у скарбничках поки що немає.

Олімпіакос - Фрайбург 2:3

• Голи: 0:1 - 9 Шаллай, 1:1 - 40 Ель-Каабі, 1:2 - 45+7 Гріфо (пен), 2:2 - 75 Ель-Каабі, 2:3 - 86 Філіпп

Рейнджерс - Бетіс 1:0

• Гол: 1:0 - 68 Сіма

Бетіс не встиг оговтатись після розгромної поразки від Барси. У веселому матчі на Айброксі підопічні Пеллегріні мінімально поступились Рейнджерс. Три очки шотландцям приніс курйозний гол Сіма, який заштовхав м'яча у сітку з кількох метрів. «Огірки» могли врятуватися у компенсований час – з пострілом Родрі впорався кіпер. У підсумку чергове фіаско Пеллегріні, який наближається до звільнення. У іншому матчі групи С чеська Спарта ефектно перестріляла грецький Аріс і очолила квартет.

Спарта - Аріс 3:2

• Голи: 0:1 - 11 Кокорін пен, 1:1 - 20 Крейчі, 2:1 - 25 Крейчі, 3:1 - 67 Вітік, 3:2 - 90 Бабіцка

Росіянин Кокорін відкрив рахунок у матчі, але чеський гранд довів, що його потуги тягнуть лише на випадковість. «Спарта» відігралася ще до перерви, в середині другого тайму забила третій і пропустила нічого не значущий гол на останній хвилині основного часу. Празька команда очолює свій квартет, «Рейнджерс» дихає в спину, «Аріс» і «Бетіс» – без очок.

Штурм - Спортінг 1:2

• Голи: 1:0 - 58 Вік, 1:1 - 76 Дьокереш, 1:2 - 85 Діоманде

Австрійці відкрили рахунок, сушили гру, але мінімально перемогти їм не вдалося. Португальці були сильнішими в усіх компонентах і планово свого досягли.