​МЛС запроваджує нові правила: піти з поля на заміну потрібно протягом 10 секунд

Світовий футбол 15 Грудня, 10:43 193
​МЛС запроваджує нові правила: піти з поля на заміну потрібно протягом 10 секунд | 19-27
Керівництво МЛС схвалило нові правила, які почнуть використовуватись у лізі у новому сезоні у 2024 році.

Частина з них спрямована на захист здоров'я гравців, а деякі допоможуть боротися із затягуванням часу.

Наприклад, вводиться обмеження часу, протягом якого гравець зобов'язаний залишити поле: він повинен це зробити протягом 10 секунд. В іншому випадку після його відходу футболіста, який випускається на заміну, затримають поза полем на 60 секунд і лише потім дозволять вступити в гру під час наступної зупинки матчу. А команді у цей відрізок доведеться виступати у меншості. Винятки з цього правила стосуються лише випадків, пов'язаних із травмою футболіста та заміною воротаря.

Якщо гравець, який, можливо, травмувався, залишається на газоні довше 15 секунд, суддя зупинить матч і запросить лікарів для оцінки стану футболіста. Потім його виведуть, винесуть або вивезуть за межі поля, де він перебуватиме як мінімум дві хвилини, протягом яких буде ще раз оцінено його здоров'я та надано медичну допомогу. З одного боку, це дасть більше часу лікарям. З іншого боку — дозволить зменшити тимчасові втрати та скоротити паузи.

Винятки стосуватимуться випадків можливої травми голови, пошкодження воротаря, порушень правил, пов'язаних із винесенням попередження чи застосування видалення.

Якщо футболісти обох команд зазнають травм голови, наприклад, внаслідок зіткнення і їм потрібна допомога за межами поля, після отримання дозволу лікарів повернутися в гру обидва футболісти вийдуть на поле одночасно — незалежно від того, з ким швидше завершить необхідні процедури медичний персонал.

Якщо дозволить Міжнародна рада футбольних асоціацій (ІФАБ), рішення, ухвалені за допомогою відеоарбітрів (ВАР), суддя оголошуватиме для вболівальників на стадіоні та телеглядачів. Подібні експерименти вже проводяться ФІФА у її турнірах.