«Зоря» проти повернення чемпіонату U-21: у клубі пояснили свою позицію

Футбол України 26 Січня, 15:32 165
«Зоря» проти повернення чемпіонату U-21: у клубі пояснили свою позицію | 19-27
Першість скасували після закінчення сезону-2020/21

Начальник «Зорі» Ігор Гузь прокоментував ідею віцепрезидента УАФ, головного тренера збірної України Сергія Реброва про можливе відновлення чемпіонату України U-21.

«Ми проти. Є кілька причин. У нас таке відчуття, що в країні взагалі нічого не змінилося. Як воно було до війни, так воно і є. Ми говоримо про розвиток футболу, але нам зараз більше потрібно говорити про його збереження. Хоча б у тому виді, який він зараз має.

Коли була структура U-21, ми були проти, щоб її забирали. Чому? Тому що тоді насильно її відрізали і сказали: Ні, оце не треба, давайте жіночий футбол. Її ліквідували для того, щоб команди займалися жіночим футболом. Зараз ситуація така - жіночий футбол нікуди не подівся, а додають ще U-21.

Скажіть, будь ласка, як тягнути це фінансово? Треба кошторис клубів збільшити. А може давайте цей кошторис краще направимо на те, щоб країна в цій проклятій війні виграла. Чи футбол відрізаний від країни? Оце питання у нас. Заберіть із регламенту зобов'язання про жіночі клуби - і ми повернемо U-21.

Ми ж пропонували іншу модель - якщо у клубів є можливість і бажання, то ніхто їм не заважає мати другу команду. Нехай вона грає в першій або другій лігах, як це роблять «Металург» Запоріжжя, «Рух». Як був «Шахтар-2», «Шахтар-3», «Динамо-2», «Динамо-3». І нехай хлопці там грають. У чоловічий футбол, а не в дитячий.
Якщо після 19 років не заграв на високому рівні, то йому нічого з дітьми грати. Треба в дорослий грати, щоб він виріс у майстра. А він усе у своєму болоті, усе дитина. У 21 рік - дитина. У 20 років люди з армії приходять, а він ще дитина! Це була наша пропозиція. Якщо клуби мають фінансову можливість - заради Бога, є чемпіонат ПФЛ», - зазначив представник луганського клубу.