Тарас Михавко: «Беру приклад з Ярмоленка, він професіонал на полі та у житті»

Динамо Київ 15 Лютого, 19:10 369
Тарас Михавко: «Беру приклад з Ярмоленка, він професіонал на полі та у житті» | 19-27 Фото: ФК Динамо
Захисник «Динамо» Тарас Михавко на зимовому зборі у Туреччині розповів про підготовку до другої частини сезону, свій перехід до «Динамо» U19 з ФК «Львів» та адаптацію у першій команді:

- Збори у Туреччині завершуються, у якій формі перебуваєте? Чи готові до поновлення сезону?

- Збори важкі, але я вже звик, і загалом готовий до другої частини чемпіонату. Це мої перші збори у дорослій команді, і так вийшло, що саме у «Динамо».

- Чим вони відрізняються від зборів з юнаками?

- В основній команді навантаження набагато більші а у психологічному плані усе нормально. У юнацькій команді більше часу приділяли витривалості, та підготовці до роботи в основній команді.

- Чи тренувалися ви з першою командою протягом сезону?

- Так, восени мене періодично підключали до тренувань, а грав за U19.

- Чи вдалося вам адаптуватися у головній команді? Як допомагають старші партнери?

- Спочатку було непросто, бо не знав хлопців, а з часом я звик, роззнайомився. Старші партнери допомагають, підказують та показують, як приймати правильні рішення на полі. Тож усе добре.

- Днями Андрій Ярмоленко тренувався із юнаками, хлопці дивилися на нього із захопленням, а як вам працювати разом з легендою українського футболу?

- Лише позитивні, адже коли мені було 13-14 років, я дивився матчі, уболівав за «Динамо» і Ярмоленка зокрема. Беру з нього приклад, як з професіонала на футбольному полі і в житті.

- Хто був вашим футбольним кумиром у дитинстві?

- Зі світових зірок футболу, напевне, Ліонель Мессі, з українських – Андрій Шевченко та, як я вже сказав, Андрій Ярмоленко. Загалом, за «Динамо» я уболіваю з дитинства. З усіх українських команд завжди віддавав перевагу саме «біло-синім».

- Як відбувся ваш перехід до «Динамо» минулого літа?

- Я грав за ФК «Львів», і під кінець сезону отримав пропозицію від «Динамо» та ще кількох українських клубів, але я не вагався та одразу обрав столичний клуб. Про те, що є можливість поїхати до Києва, мені сказав президент дитячо-юнацької школи ФК «Львів». Я погодився та вирушив на медогляд, а потім і на збори з командою «Динамо» U19.

- Ви одразу стали там основним гравцем, пропустивши у першій половині сезону усього один матч. Як вам це вдалося?

- Адаптуватися було неважко, тому що я вже грав на цьому рівні за ФК «Львів». Звісно, у цих команд різні завдання, але я швидко звик, хлопці прийняли мене добре.

- Цього року чемпіонат U19 дуже цікавий, одразу чотири команди борються за чемпіонство, чи можна сказати, що рівень змагань виріс?

- Так, дійсно, більше команд змагаються за найвищі місця, тому, я думаю, чемпіонат і справді став набагато сильнішим. Є сильні команди, які підвищують якість чемпіонату.

- З ким найбільше спілкуєтеся під час зборів?

- З Матвієм Пономаренком, я живу з ним в одному номері. Крім цього, з Владиславом Ванатом, Володимиром Бражком, Назаром Волошиним. Загалом, з усіма потроху, але в основному, з хлопцями, які нещодавно перейшли до першої команди із U19.

- У минулому матчі ви зіграли одразу на двох позиціях. Амплуа опорного захисника для вас нове?

- Не нове, у центрі поля я грав на юнацькому рівні, тож знаю, що і як робити на цьому місці. Просто рівень зовсім інший. Переживань не було, тому що матч давався непогано і я теж зіграв нормально.

- Загалом ігри з дорослими командами, як «Динамо» (Тбілісі) – це новий рівень для вас?

- Такі поєдинки дуже важкі, для мене це новий виклик, я стараюся у кожному матчі доводити і показувати, що вмію. Звісно, суперники набагато сильніші, ніж ті, з якими я грав раніше, але потроху звикаю.