«Наразі він не готовий не готовий бути в «Динамо»: блогер висловився про захисника, яким цікавилися кияни

Динамо Київ 17 Лютого, 16:06 877
«Наразі він не готовий не готовий бути в «Динамо»: блогер висловився про захисника, яким цікавилися кияни | 19-27
Спортивний журналіст Михайло Співаковський детальніше розповів про зацікавленість київського «Динамо» в трансфері центрального оборонця «Дніпра-1» Едуарда Сарапія.

Відомий журналіст Михайло Співаковський поділився інформацією про те, чи футбольний клуб Динамо розглядає можливість придбання захисника Дніпра-1 Едуарда Сарапія для посилення центру оборони.

«Сарапій, вочевидь, фігурував у лонг-листах Динамо на цій позиції, як і більшість провідних центральних захисників УПЛ – Безкоровайний, Сваток, Батагов, Салюк. Але в аналітичному полі виявили, що він не є сильнішим за тих, хто є», – сказав Співаковський для «ТаТоТаке».

Водночас блогер Михайло Смоловий висловився про гру Сарапія і поділився думкою, чи підсилив би він «Динамо».

«Якщо в контексті «Динамо», то потрібно перш за все говорити, що Сарапій – колишній опорний півзахисник, який просто за відсутності будь-яких інших варіантів у «Дніпрі-1» став центральним захисником. Коли ти навчаєшся і граєш як опорник, то в тебе функціонал досить обмежений на рівні УПЛ. Ми не говоримо про європейські країни. В Україні опорники стоять «під мостом», як правило до 25 років. Коли він грає, то центральні захисники йдуть вперед, а він дивиться: «О, м’яч наді мною десь полетів, окей». А після 25 років багато хто завершує кар’єру або їде десь в Казахстан, бо в Україні немає попиту на такого футболіста».
«Якщо порівняти Сарапія з умовним Поповим, то в нього втричі більше невдалих дій на власній половині поля восени. Якщо «Динамо» хоче більшої надійності від центрального захисника, то навіщо їм гравець, який ще більш допускає помилок за Попова. Навіщо динамівцям центральний захисник, який більше програє у повітрі та землі за того самого Попова, до якого багато претензій».
«Сарапій кращий у кількісних показниках: якщо говоримо про кількість перехоплень, повернень м’яча. Але якщо ми говоримо про всі якісні показники, то більшістю них сильніший Попов – він кращий у повітрі, кращий внизу, в нього вища частка високих захисних дій, він частіше йде на випередження. Тож тут не можна говорити, що Сарапій – якийсь засіб від тих проблем, які зараз є в «Динамо». Головний засіб – більш компактний захист, який не буде допускати великих розривів».
«Сарапій станом на зараз не готовий бути в «Динамо». Об’єктивно він може бути кандидатом до збірної. Але між кандидатом до збірної і людиною, яка виходить у основному складі – це різні речі. Зараз у «Динамо» повно кандидатів сидіти на лавці. Те, що Сарапій може сидіти на лавці в збірній – це окей. Але я не вірю, що за живого Забарного чи Матвієнка у нього є бодай якийсь шанс вийти в основі на якийсь важливий матч», – сказав Смоловий.