Офіційно. Україна втратила право заявляти 5 команд у єврокубки

Збірна України 23 Лютого, 10:41 610
Офіційно. Україна втратила право заявляти 5 команд у єврокубки | 19-27
Мінус один учасник у заявці.

Аналізувати особливо нічого. Єдиний представник України Шахтар» у єврокубках програв, вилетів, очки на тижні не здобував. Тож у ліпшому випадку все могло залишитися просто, як і було (якби не набирали конкуренти). Але «ліпшого» не сталося… Конкуренти набирали, а Україна пожинає плоди провалу.

Спершу – про поточне. Ізраїль, Норвегія, Греція – всі набирали й всі збільшили відрив від України. Хорватія також набрала, але вона не наростила відрив, а скоротила відставання. Скоротила до надзвичайно небезпечних 0.15 бала станом на початок наступного сезону (2024/25).

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Перше за майже двадцять років падіння України в зону чотирьох команд - изображение 1

Так-так, нам уже доречно поглядати саме туди, бо у поточному сезоні наше 18-те місце залишиться без змін. Ще один конкурент, - Польща, - як і ми, припинив виступи, а Хорватія – занадто далеко позаду, аби говорити про її випередження нас у цьому сезоні (а ось на стартовій позиції наступного сезону – може; потрібна ще одна нічия (мінімум) від загребського «Динамо»).

Вісімнадцяте місце, чи дев'ятнадцяте – це все одно провал. Так низько Україна фінішувала у Таблиці коефіцієнтів вперше з 1997-го року, коли у нас було 22-ге підсумкове місце. Наслідки такого падіння: єврокубкова квота через Таблицю коефіцієнтів скорочується з п'яти команд до чотирьох (з сезону 2025/26), у Лігу чемпіонів можна буде виставляти тільки одну команду (вперше з сезону 1999/00), гарантованого прямого місця у груповому раунді не буде ні у кого.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Перше за майже двадцять років падіння України в зону чотирьох команд - изображение 2

Говорити про сезонний рейтинг змісту вже немає. Ми там 25-ті – і ні вище, ні нижче вже не будемо. Можна сказати про коефіцієнт в розрізі історичного набору очок. Нинішні 4.100 бала – це найменший здобуток України за останніх 22 роки (найменше, починаючи з сезону 2002/03).

Ну і 4.100 – це менше, аніж наприкінці футбольного року нарахують дискваліфікованій росії (4.333). Кращої ноти, на якій можна покласти крапку, не знайдеш…