Як «Олександрія» могла не заявити гравця на матч з «Шахтарем»? Фахівець усе пояснив

Футбол України 29 Лютого, 20:53 1065
Як «Олександрія» могла не заявити гравця на матч з «Шахтарем»? Фахівець усе пояснив | 19-27
Олександрія не заявила на матч із Шахтарем Івана Калюжного, який відіграв увесь поєдинок, і тепер команда Ротаня чекає на технічну поразку, а гірники на 3 подаровані очки.

Тренер-аналітик Оболоні Микола Михайлов у коментарі журналісту NV Назарію Шмігілю пояснив, як олександрійці могли припуститися такої помилки.

– Як відбувається процедура внесення футболістів у протокол матчу? От ви в Оболоні цим займаєтеся. Поясніть покроково.

– Сам процес поділяється, грубо кажучи, на дві частини. Перша – це заявка в Українській Прем'єр-лізі. Там завозиться контракт, ставлять печатки, реєструють і все таке інше. І потім заноситься в заявковий аркуш прізвище, номер, дата контракту, в якому списку (А чи Б) він заявлений. Ну тут більше такого плану робота. А вже другий етап – це отримання паспорта футболіста. Якщо раніше це було все в друкованій формі, то зараз все знаходиться в інформаційно-аналітичній електронній системі УАФ. При переході в клуб футболіст пише заяву: «Прошу зареєструвати мене, футболіста такого то клубу… Погоджуюся з усіма правилами і так далі». У федерації відповідальна за це особа перевіряє, щоби всі документи були. І тільки тоді в електронному вигляді отримують паспорт футболіста. Там уже конкретно написано за яку команду і коли зареєстрований футболіст. У Івана Калюжного цього не було, в паспорті писало, що він ще гравець ЛНЗ. Але я так дивився для себе, то, скоріш за все, його і в заявочному листі немає. Я не знаю, як вийшло так взагалі у них. Остаточний варіант, за яким футболіст має право виступати за певну команду – це паспорт футболіста. Це не заявка в УПЛ, бо вони підпорядковуються УАФ. Ну, а якщо брати до уваги безпосередньо гру, то тут є окрема система. Поки вона працює лише в Прем'єр-лізі. Вона так і називається: Інформаційно-аналітична система Прем'єр-ліги. І там треба вносити футболістів. За добу до початку гри відкривається доступ складів. Там вбиваєш прізвище і система автоматично номера підбирає і таке інше. У системі вже все є і пише, хто за тебе виступає. Там і формується заявка, яка потім вноситься у рапорт арбітра. За 75 хвилин до початку матчу у тебе відкривається склад суперника, як і в арбітрів. Ну не менше, аніж за 60 хвилин до гри. Інакше буде порушення регламенту. Судді отримують склади і вони, звичайно, вже не перевіряють заявки, паспорти і все інше. Якби перевіряли це, як раніше, по старій системі, то на цьому етапі би виявилося, що немає футболіста у заявковому листі. А так, як ця процедура спростилася, то все інакше. Хоча вона стала зручнішою, бо ти не ходиш до арбітрів, не чекаєш, коли вони з поля повернуться, перевірять рапорт і таке інше. Зараз все набагато зручніше. Але, як бачимо, тут є і друга сторона медалі. Не все перевіряється і потім є такі проблеми, як в Олександрії. А якщо на попередньому етапі не перевірити нічого, то будуть нюанси.

Олександрія – ШахтарФото: ФК Олександрія

– У першу чергу це проблеми клубу?

– Звичайно. Тут без варіантів. Коли людина вносить рапорт і натискає «опублікувати», то там пише: «Ви підтверджуєте внесену інформацію?». І ти підтверджуєш, де є прізвище людини, яка це робила. У мене це Михайлов Микола Юрійович. Я верифікую те, що відповідальність на мені. Але і все у регламенті прописано. Воно ж не просто так називається інформаційно-аналітична. Це не остання інстанція. Всюди у регламентах пише, що клуби несуть відповідальність за заявки, підрахунок жовтих і червоних карток і таке інше. Це все на клубах. Так, суддям іноді теж може перепасти щось. Але відповідальний той, хто в клубі безпосередньо цим питанням займається.

– То Іван Клюжний міг не знати, що його немає в списку зареєстрованих гравців Олександрії?

– Ну він і не має це знати. Футболісти ж не будуть ходити і питати чи заявили їх чи не заявили, правильно? Вони прийшли у клуб, всі необхідні документи принесли і все. Для мене загадка, як у них все так вийшло. З того, що я можу собі уявити – це те, що Калюжний був заявлений за Олександрію перед цим і у них в базі все могло залишитися. І коли ти вносиш в рапорт гравців, то там можуть вистрибувати такі футболісти, яких немає. Там просто показує, що він відзаявлений і контракту у нього немає. Просто могла база сама не висвітлити, що гравець не заявлений. Але вся відповідальність на клубах. І це факт, воно всюди прописано. Так само і заміни, три слоти. Арбітри можуть щось десь не помітити, але й тут вся відповідальність на клубах.