Майбутній динамівський півзахист

Динамо Київ 17 Березня, 09:02 572
Майбутній динамівський півзахист | 19-27 Фото: ФК Динамо Київ
На старті другої частини сезону юнацька команда «Динамо» (U-19) виграла всі свої матчі.

У чотирьох іграх команда Ігоря Костюка пропустила тільки один гол. Тільки «Зоря» змогла уникнути розгрому у матчі проти юних динамівців.

Головне враження після чотирьох ігор — дуже хороша гра середини поля. Завдяки цьому тиск на оборону суттєво зменшився. Суперники мають не так багато моментів біля динамівських воріт. В атаці — нападники мають свої моменти. Півзахисники допомагають створювати гольові ситуації.

Найбільше яскраве враження після гри проти «Зорі» — не присутність головного тренера національної команди Сергія Реброва, чи легендарного динамівця Леоніда Буряка, а те, що в кінці матчу юнацька команда «Динамо» не дала ніяких шансів супернику. «Зоря» хотіла піти на штурм, врятуватися від поразки, але вони не могли забрати м’яч. Підопічні Костюка повністю контролювали гру.

У другій частині сезону нарешті в «Динамо U-19» з’явилася стабільність. Якщо восени в середині поля відбувалися постійні зміни через травми, спади форм, то зараз у всіх чотирьох матчах грають одні і ті ж гравці. У першій частині сезону стабільне місце у складі мав тільки Кирило Осипенко. Партнери постійно змінювалися — Максим Василець, Назар Янчишин, Роман Саленко. Навіть почав виходити гравець 2007 року народження Володимир Озимай. Зараз же грає трійка — Данило Іщенко, Давид Білий та Кирило Оспинеко. Всі — 2006 року народження. Повних 18 років виповнилося тільки Осипенку.

Іщенко — опорний півзахисник, який заточений на руйнування. Це син колишнього гравця «Карпат» та «Шахтаря» Миколи Іщенка, який працював в Академії «Динамо», а зараз допомагає Юрію Максимову у «Дніпрі-1». Осипенко — креативний півзахисник з хорошою технікою, роботою з м’ячем, баченням поля, пасом, має розуміння гри. Білий — виконує багато роботи на полі, гарно працює із м’ячем, створює тиск на суперника, відчуває момент.

Особливість юнацького футболу полягає у мінливості. За півроку все може кардинально змінитися. Білий фактично не грав восени через проблеми зі здоров’ям. Зараз показує дуже цікавий рівень. Роман Саленко потрапляв до заявки першої команди восени, а зараз травмований. На юнацькому рівні все швидко міняється.

Середина поля у першій команді потребує свіжої крові. Віталій Буяльський через вік вже не завжди може грати. Він пропустив майже всі зроби, зараз вже третій матч поза грою. Володимир Шепелєв та Олександр Андрієвський не показують прогресу та стабільності. Обоє вже не молоді.У Рівному, де не було Володимира Бражка, кияни точно не виграли середину поля та мали проблеми з організацію гри.

Білий, Осипенко та Іщенко — майбутнє київського «Динамо». Дуже сподіваюся, що їх прогрес у юнацькій команді буде помічено тренерським штабом першої команди. Хлопців крок за кроком будуть підпускати до дорослого футболу.

Сергій ТИЩЕНКО