Україна рветься на Євро: сини Шеви та іншої легенди «Динамо» ведуть за єдиною путівкою – шансу на помилку немає

Збірна України 19 Березня, 17:10 1202
Україна рветься на Євро: сини Шеви та іншої легенди «Динамо» ведуть за єдиною путівкою – шансу на помилку немає | 19-27
Сергій Тищенко поспішає із передмовою еліт-раунду, де збірна України U-19 спробує пробитися на чемпіонат Європи.

Збірна України U-19 проведе матчі еліт-раунду за право поїхати на чемпіонат Європи. Турнір відбудеться із 20 по 26 березня у Скоп'є. Суперники команди Дмитра Михайленка – Північна Македонія, Латвія та Швейцарія. Заповітну путівку отримає переможець групи.

Вибір Михайленка

Збірна України U-19 суттєво змінилася з часу першої кваліфікації, яка відбулася восени 2023 року. Вистачає нових облич. А від декого з тих, хто раніше стабільно викликався у збірну, відмовились.

До заявки потрапили троє воротарів – Владислав Кравець, Давид Фесюк та Владислав Крапівцов. Останній є дебютантом збірної і стабільно грає за юнацьку команду СК Дніпро-1. Фесюк на правах оренди поїхав набиратися досвіду до іншого хорватського клубу Кроація, наближеного до Хайдука. Кравець починав сезон у статусі основного воротаря юнацької команди Шахтаря, але проти Колоса та Минаю не грав.

На правий фланг захисту викликані динамівець Олексій Гусєв та «гірник» Антон Дрозд. Гусєв-молодший вже доволі багато грав зимою у спарингах за юнацьку команду, але поки офіційно не дебютував у дорослому футболі. Дрозд виступає за Шахтар U-19. Перша частина сезону стала для оборонця донецького клубу трохи змазаною через травми.

Лідером захисту має стати Тарас Михавко, який вже стабільно грає за першу команду Динамо у другій частині сезону. Пару йому міг скласти одноклубник Назар Балаба, але він весною зіграв тільки кілька хвилин проти Зорі, решту часу лікується від травми і до Скоп'є не поїхав. Третім захисником став представник Німеччини Іван Єрмачков із клубу Вупперталь. Восени він вже викликався до збірної, коли замінив травмованого Балабу в останній момент. Єрмачков навіть гол забив у ворота Словаччини.

На лівому фланзі – Микола Огарков із Шахтаря та ще один «німець» Максим Стрюков із Ганновера. Огарков може також зіграти в центрі оборони. Стрюков отримав дебютний виклик до збірної.

Два опорники – Данило Влащенко та Максим Мельниченко. Обоє грають на рівні юнацького чемпіонату України та викликалися до збірної восени.

Середина поля – Данило Кревсун, Віктор Цуканов, Геннадій Сінчук. Кревсун уже тривалий час на провідних ролях у юнацькій команді Борусії Д. Ігнорування цього таланта породило багато запитань до попереднього тренерського штабу збірної України. Цуканов тим часом дебютував за першу команду Шахтаря. Сінчук роком молодший – він із 2006-го. Стабільно грає за Металіст у Першій лізі. Для нього це стартовий виклик у збірну цього віку. У середині поля може також зіграти Рамік Гаджиєв із СК Дніпро-1.

Вінгери – Андрій Маткевич, Крістіан Шевченко, Тимур Тутєров та Рамік Гаджиєв. Маткевич є одним із лідерів юнацької команди Динамо. Шевченко-молодший виступає в структурі Уотфорда. Крістіан може зіграти як на фланзі, так і на вістрі. Схожі якості має Тутєров у Сандерленді. Гаджиєв – провідний гравець СК Дніпро-1. Шевченко та Гаджиєв – новачки збірної. Маткевич пропустив першу кваліфікацію через травми.

Форварди – Матвій Пономаренко, Михайло Дубровний. Динамівець грав за 2005 рік ще восени, хоча народився у 2006-му. Старт другої частини сезону видався важким для Матвія, але він знову почав забивати за юнацьку команду. У першій поки зачепитися не вдалося. Дубровний – вихованець Шахтаря, після початку російського вторгнення виступає у Бельгії. Має досвід Юнацької Ліги УЄФА у складі Гента.

Новий тренер

Збірну України 2005 року народження від початку вів Олег Кузнєцов. Він не зміг виконати завдання виходу на Євро U-17. Але першу кваліфікацію до Євро U-19 виграв попри болючу поразку від Косово – 0:4.

В УАФ вирішили не продовжувати контракт із легендарним динамівцем. Новим наставником став Дмитро Михайленко. Йому допомагатимуть Володимир Єзерський у ролі першого асистента, за воротарів відповідатиме Володимир Тименко, тренер із фізпідготовки – Антон Дяченко.

Єзерський працював головним тренером збірної України 2007 року народження. Тепер став асистентом на два роки старшої команди. Тименко має досвід роботи із воротарями в Оболоні, Олімпіку, Чорноморці, СК Дніпро-1, зараз працює в Олександрії. Дяченко теж пройшов школу Олімпіка і СК Дніпро-1.

Колись у Дніпрі через руки Михайленка пройшли дуже багато цікавих молодих футболістів – Андрій Блізніченко, Валерій Лучкевич, Ігор Когут, Артем Довбик, Юрій Вакулко, Денис Баланюк, Андрій Лунін, Владислав Супряга... Дмитро Станіславович тренував Дніпро під час останнього сезону в УПЛ. Потім підіймав із Другої ліги в УПЛ уже СК Дніпро-1. Останнім часом не дуже вдало тренував на Кіпрі.

Він вміє працювати з молоддю, знаходити до них підхід, створити хорошу атмосферу в колективі. Михайленко – відкрита людина, інтелігент, інтелектуал. Щось нове цій збірній він дати може. Шансів поїхати на Євро з його приходом стало більше.

Михайленко ніколи не хотів грати в «бий-біжи». Для нього не менш важливою за результат була якість гри. Напевно, тому у нього й не склалося в СК Дніпро-1. Дмитро Станіславович хотів грати у занадто складний футбол для наявного складу.

У тактичному плані базова схема 4-3-3 або 4-5-1. Якщо говорити про склад, то вимальовується такий: Крапівцов (Фесюк) – Гусєв (Дрозд), Єрмачков, Михавко, Огарков (Стрюков) – Мельніченко (Влащенко), Кревсун (Цуканов), Гаджиєв (Сінчук) – Маткевич (Тутєров), Пономаренко (Дубровний), Шевченко (Гаджиєв).

Суперники

Головний наш конкурент – Швейцарія. З ним граємо у вирішальному третьому турі. Власне, тоді все може вирішитися. Буде своєрідний фінал. У першому відборі швейцарці здобули три перемоги. Розгром Ліхтенштейну (4:0) не справив враження. Але перемоги над міцними шведами та особливо італійцями викликають повагу. У трьох матчах Швейцарія пропустила тільки один гол.

Тренує команду серб Ілля Бореновіч. Вони грають за схемою у три захисники. Десь між 3-4-3 до 5-3-2. Склад команди – представники місцевих клубів або з Німеччини. Багато хто вже виступає на дорослому рівні.

Північна Македонія, як господар, матиме підтримку вболівальників. У першій кваліфікації головним здобутком була перемога над поляками. Нічия із Казахстаном та поразка від німців дозволили посісти друге місце у групі. Команда настрою. Вони можуть налаштуватися, а можуть і провалитися. Мені не подобається, що ми граємо із ними в першому турі. Тренує македонців місцевий спеціаліст Тоні Якімовскі. Варто звернути увагу на капітана команди Мартіна Гйоргієвскі з Академії Пандєва. Дуже цікава «десятка».

Латвія вийшла до еліт-раунду завдяки чотирьом очкам у першій кваліфікації. Латвійці розбили Гібралтар (8:0), зіграли унічию з угорцями (1:1) та були знищені норвежцями (0:3). Тренує команду Віктор Морозовс. Бойова банда, яка сильна у простому футболі та вольових якостях. Грати з ними у піддавки чи закидати шапками точно не варто.

У нашій групі немає топ-команд. Швейцарія виглядає найсильнішим суперником, але перемагати їх можна. Латвію та Північну Македонію маємо долати на класі. Головне завдання – зробити хорошу зачіпку у співвідношенні забитих та пропущених м'ячів у перших двох матчах при обов'язкових перемогах. Щоб у грі зі Швейцарією нас влаштовувала навіть нічия.

Головний недолік збірної України – відсутність зіграності. Команда тільки формується. Якщо захист ще може сподіватися на якийсь спільний досвід виступів, то середина поля і атака кадрово будуть новими, плюс – зовсім інші тренерські вимоги. Михайленко дуже сильно відрізняється від свого попередника Кузнєцова. У цьому і наш невеликий плюс: ніхто зі суперників не знає, чого чекати від збірної України у Скоп'є.