Екс-арбітр FIFA – про слова Чеферіна: «Імідж збірної Італії та Боснії різний. Ми не повинні думати про арбітра»

Збірна України 21 Березня, 11:10 464
Екс-арбітр FIFA – про слова Чеферіна: «Імідж збірної Італії та Боснії різний. Ми не повинні думати про арбітра» | 19-27
Мирослав Ступар - про призначення на матч Фелікса Цвайєра.

Завтра, 21-го березня, збірна України під керівництвом Сергія Реброва зіграє проти Боснії і Герцеговини в рамках півфіналу плей-офф відбору до Євро-2024.

Цей поєдинок розсудить німецька бригада арбітрів на чолі з Феліксом Цвайєром. Цей спеціаліст вже працював на матчі нашої збірної проти боснійців. Це сталось на груповому етапі кваліфікації ЧС-2022. Тоді у Львові національні команди розійшлись миром - 1:1.

Суддівський експерт, ексарбітр FIFA Мирослав Ступар у коментарі для журналіста UA-Football Личика Владислава поділився думками на рахунок призначення Цвайєра на цю зустріч.

- Напередодні стало відомо, що матч між Україною та Боснією розсудить німецька бригада на чолі з Феліксом Цвайєром. Як прокоментуєте дане призначення?

- Так, бригада, яка вже судила нас раніше. Тут немає нічого дивного чи екстравагантного. Що от він (прим. - Цвайєр) раніше судив, і буде зараз судити. Ми ту гру, до речі, не виграли у Львові - 1:1 зіграли. Це нормальне явище, що арбітр, який судить вже не перший рік, може зустрічатися з команди по декілька разів. Я думаю, що по суддівству, як і по вибору суддів, тут не повинно бути ніяких питань. Чи якихось припущень. Це досвідчений арбітр, разом з VAR. Сьогодні простіше, якщо арбітр помилиться, то є VAR, який його підправить.

Я думаю, що питання в готовності команд. Хто в якому стані, хто буде грати чи травмований, і так далі. Тут вибір тренера, і я думаю, що Ребров спроможний налаштувати так команду, щоб вона цей півфінал виграла.

- Слідуючи з цього. Після матчу проти Італії у груповому етапі відбору у багатьох українських фанатів є певні побоювання щодо об'єктивності суддівства в нашу сторону. Зокрема, йдеться про непризначений пенальті на Мудрику, який не поставив іспанський арбітр Хесус Хіль Мансано наприкінці тієї зустрічі. Чи виправдані дані побоювання?

- Боснія і Герцеговина - не Італія. Не той імідж, і взагалі рівень. Так, звичайно, у боснійців теж є футболісти, які грають у закордонних чемпіонатах. Але рівень України та Боснії і Герцоговини повинен об'єктивно оцінюватися. Тим паче, підігрів таких тез як недовіра арбітру не додає нам користі. Треба просто виходити і обігравати боснійців. І не дивитися на те, як буде проходити суддівство. Я не кажу, що хтось буде обіцяти - дайте іншого арбітра, і він пообіцяє, що буде чисте та об'єктивне суддівство. Суддівство і футбол - це такі речі, що трапляються непередбачувані моменти. В силу якихось об'єктивних чи суб'єктивних причин арбітр міг припуститися помилки. Є людський фактор, але його сьогодні може підправити система VAR, яка повинна виконувати свій внесок об'єктивно, чесно та справедливо. Ну не так, правда, як у матчі Україна - Італія.

- Чи можуть якимось чином вплинути слова президента УЄФА Чеферіна про те, що Боснія повинна бути на Євро, на суддівство у поєдинку проти нашої збірної? Оскільки перед матчем з італійцями глава УЄФА заявляв аналогічне. І у що це вилилось - ми знаємо.

- Розумієте, імідж збірної Італії та Боснії різний. І те, що сказав Чеферін... Ну, сказав. Можливо, хтось трактував це по-різному. Але це не є сигналом для арбітра, що ти дивись, бо так сказав Чеферін. Ми це проходили не один раз, і не такі люди говорили. Нормальні арбітри цьому значення не надають, а судять на полі те, що є. І з честю виходять з будь-якої ситуації. Тим паче, що сьогодні не три-чотири арбітри на футбольному полі, а ціла система з відеоасистентами, які теж відповідають за дії головного арбітра та можуть їх підправити. Я не думаю, що для нас це має бути якоюсь проблемою і ми повинні думати про арбітра. Для нас головне - гра. Щоб наші хлопці, особливо ті, які грають у закордонних клубах, себе проявили. І, я думаю, їм багато говорити не потрібно, вони все розуміють. Це один матч, його потрібно виграти. Далі другий матч, - Ізраїль чи Ісландія. І вже ми там.