Екс-директора «Металіста» звинувачують у привласненні 160 мільйонів на відновлення Харкова

Футбол України 13 Квітня, 13:47 193
Екс-директора «Металіста» звинувачують у привласненні 160 мільйонів на відновлення Харкова | 19-27
Перший заступник директора «Харківських теплових мереж» Сергій Волик став фігурантом справи про розкрадання бюджетних коштів. Йому вже вручили підозру.
«Як ми з'ясували, у 2022 році «Харківські теплові мережі» (далі – «ХТМ») укладали прямі контракти з фірмами, а документи так і не з'явилися у Prozorro. Та за деякий час адреси, назва та засновники компаній-підрядників змінилися до невпізнаваності.

Яскравий приклад: ТОВ «Вуглеметтрейдінг» отримало від «ХТМ» 140 мільйонів гривень за труби. Засновником та директором фірми був Денис Фролов. Людина з таким ПІБ була відома як комерційний директор Дніпровського металургійного заводу, який займається виробництвом труб. Цей завод належить групі DCH Олександра Ярославського. Саме у Металісті багато років працював підозрюваний Сергій Волик», – повідомляє Об'єктив.

За інформацією ресурсу «Мова Футболу», екс-директор харківського Металіста часів Олександра Ярославського, який пішов на державну службу у 2018 році, є також директором благодійного фону «Фонд підтримки збірної команди України з футболу». Власниками організації є чотири футбольних клуби: Металург, Шахтар, Таврія і Металіст. Компанія нині перебуває «у стані припинення».

Нагадаємо, 11 квітня у НАБУ повідомили про викриття організованої групи, створеної у 2022 році, яка заволоділа державними коштами та грошима міжнародних партнерів України, необхідними для відновлення критичної інфраструктури Харкова. Організатор групи, один з впливових бізнесменів вступив у змову з першим заступником гендиректора «ХТМ». Оборудка передбачала оформлення договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі, які «ХТМ» укладало з фігурантом без проведення торгів, прикриваючись воєнним станом. Внаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн.