Фінал Кубка та ще два тури УПЛ. Хто від України зіграє в єврокубках?

Футбол України 15 Травня, 10:43 327
Фінал Кубка та ще два тури УПЛ. Хто від України зіграє в єврокубках? | 19-27
На дві путівки до єврокубків претендують «Ворскла», «Дніпро-1», «Рух» та «Полісся».

До фінішу футбольного сезону в Україні залишається зіграти небагато матчів: фінал Кубка між Ворсклою та Шахтарем, два тури УПЛ та перехідні поєдинки.

Донецький Шахтар, вигравши у Динамо в Класіко (1:0) у матчі 28-го туру, завоював 15-й титул у чемпіонатах України (у киян – 16 трофеїв в активі). Гірники відірвалися на 7 очок від головного конкурента за два тури до фінішу та стали недосяжними навіть теоретично.

Шахтар як чемпіон України отримав право зіграти як мінімум у кваліфікації Q4 Ліги чемпіонів.

Для прямого виходу до основного раунду ЛЧ, Шахтарю потрібно, щоб Реал обіграв Боруссію Д у фіналі Ліги чемпіонів, і тоді гірники під керівництвом Марино Пушича займуть вакантне місце володаря трофею ЛЧ.

Динамо розпочне євросезон із 2-го раунду кваліфікації Ліги чемпіонів. Для виходу в основу ЛЧ киянам треба буде обіграти трьох суперників за Шляхом представників ліг. Щоб залишитися в єврокубках на осінньо-зимовий період, команді Олександра Шовковського треба виграти щонайменше одне протистояння із трьох.

Гарантував собі євросезон і бронзовий призер УПЛ – криворізький Кривбас, причому 15 травня визначиться, в якому єврокубку стартує команда Юрія Вернидуба.

Якщо Шахтар виграє фінал Кубка України у Ворскли, то Кривбас візьме участь у 3-му раунді кваліфікації Ліги Європи. Щоб забезпечити собі євроосінь, треба буде виграти хоча б одне із двох протистоянь.

Якщо ж Кубок завоює Ворскла, тоді саме полтавська команда вирушить до Q3 Ліги Європи, а Кривбас розпочне виступи з Q2 Ліги конференцій.

У Лізі конференцій Україна буде представлена двома командами, які стартують з Q2 і намагатимуться пройти три раунди. Ними стануть або Кривбас + 4-те місце УПЛ (якщо Кубок виграє Ворскла), або 4-те і 5-те місця (якщо Кубок дістанеться Шахтарю).

За 4-те та 5-те місце УПЛ за два тури до фінішу боротьбу ведуть Дніпро-1 (48 очок), Рух та Полісся (по 46). Увечері 15 травня вони дізнаються, скільки путівок до ЛК для цієї трійки стоятиме на кону: або одна (якщо Ворскла завоює трофей), або дві (якщо гірники покладуть золоті медалі у Кубок).