Топ-5 гравців, які розкрились в поточному сезоні УПЛ

Футбол України 22 Травня, 21:44 286
Топ-5 гравців, які розкрились в поточному сезоні УПЛ | 19-27
Сезон УПЛ 2023/2024 поступово підходить до завершення.

Зокрема, вже відомі всі медалісти чемпіонату, а тому можна поступово починати підбивати підсумки турніру. Наприклад, відзначити тих гравців, які суттєво спрогресували в цьому сезоні, що ми й зробили, виділивши п'ятірку найкращих.

5. Денис Кузик

Для багатьох влітку могло стати несподіванкою підписання Кривбасом лівого захисника Динамо, який навіть в молодіжці киян не був основним. А потім не зумів проявити себе у Чорноморці, Колосі та Львові. Разом у всіх цих клубах Денис зіграв 32 матчі та віддав 3 асисти, але нічим особливим не запам'ятовуйся. Тому навряд чи хтось очікував, що 21-річний Кузик (на момент переходу 20-річний) стане основним у Кривому Розі. І на старті чемпіонату так було, оскільки в перших 6 матчах після трансферу в Кривбас він зіграв сумарно 47 хвилин.

Проте в 9 турі «червоно-білі» вдома програли Руху (1-3) і в наступному матчі з Чорноморцем Вернидуб видозмінив стартовий склад. Зокрема, до нього потрапив Кузик і зіграв він не на рідній позиції лівого захисника, а правого вінгера. Та попри це Денис провів на полі повний матч та віддав асист. Після чого став твердим гравцем основного складу саме на позиції правого вінгера і вже має 4 голи та 4 асисти впродовж поточного сезону.

4. Богдан Слюбик

В минулому сезоні у віці 18 років Богдан на 80 хвилині вийшов на заміну в грі Динамо - Рух (3-0), дебютувавши в дорослому футболі. Після чого поступово виборов місце в стартовому складі. Проте Слюбика і близько не можна було виділити, як надійного центрбека. В його пасиві було багато помилок і не один гол Рух пропустив саме через невдалі дії молодого центрбека.

В поточному ж сезоні Слюбик суттєво спрогресував та став стовпом оборони «жовто-чорних». Окрім того, на рахунку, вже 20-річного, захисника 4 голи, що є найкращим показником серед всіх центрбеків УПЛ в поточному сезоні, а його м'яч у ворота Шахтаря (1-1) ще довго пам'ятатимуть фанати Руху. Також варто зазначити, що в цьому сезоні львів'яни суттєво спрогресували в грі та результатах і зараз мають реальні шанси вперше в історії потрапити до єврокубків. Велика заслуга в цьому і Слюбика, який пропустив гру з Оболонню через дискваліфікацію, а до цього зіграв 2425 хвилин із 2430 можливих в рамках УПЛ, що є другим показником в команді після Олексія Сича в якого 2507 зіграних хвилин. Окрім того, Слюбик займає шосте місце у всій УПЛ за часом проведеним на полі, що ще раз доводить його важливість для команди.

3. Андрій Штогрін

Після вдалого другого кола в минулому сезоні Чорноморець покинув Данило Алефіренко, який повернувся в Зорю. Тоді постало питання, хто ж замінить лівого вінгера не лише по позиції, а й в плані результативності (Алефіренко мав 8 голів за 14 матчів). І 24-річний одесит Штогрін несподівано зробив це, ставши найкращим бомбардиром команди.

Андрій є вихованцем Чорноморця і «моряки» дійсно рідний клуб для нього, в якому він проводить всю свою кар'єру. Проте основним він був хіба що в Першій лізі, але й там не виділявся на фоні партнерів. Тому не дивно було чути інформацію, що в певний період своєї кар'єри Штогрін задумався про її завершення. Та, на щастя, він цього не зробив і в поточному сезоні розкрився зовсім по новому. Зараз на його рахунку вже 8 голів та 5 асистів лише в УПЛ, а ще ж є 4 голи в Кубку України. Андрій входить до десятки найкращих бомбардирів чемпіонату, а також перебуває в топ-10 УПЛ за системою гол+пас, маючи 13 результативних дій за 25 матчів.

2. Кирило Фесюн

Перед стартом цього сезону Колос продав багаторічного голкіпера та лідера команди Євгена Волинця. Здавалося б це негативно вплине на захисні показники команди, але виявилось, що в клубі вже була готова заміна. Фесюн про якого мало хто знав перед стартом чемпіонату одразу став основним та зіграв всі 90 хвилин у всіх матчах УПЛ впродовж сезону. Таким досягнення, окрім нього, може похвалитись тільки Павло Ісенко з яким Кирила пов'язує ще й те, що вони обоє вихованці Ворскли та Сергій Долганського.

Те що Фесюн безболісно для команди замінив Волонця доводить і статистика. В поточному сезоні на рахунку 21-річного голкіпера 12 сухих матчів, що є другим показником в чемпіонаті після Дмитра Різника (до речі, теж вихованця Ворскли), який має 13 кліншитів. І це не просто матчі, де він стояв у воротах, а в практично в кожному з них Фесюн рятував свою команду, завдяки чому має 2,6 сейви за гру впродовж сезону. Тому не дивно, що вже зараз ним цікавиться багато клубів. Серед яких найчастіше згадується Шахтар, але неодноразово з'являлась інформація про інтерес до молодого кіпера і з топліг. Зокрема, повідомлялось, що матчі Колоса відвідували скаути клубів АПЛ та Бундесліги.

1. Ілля Квасниця

Якщо про всіх вищеперелічених гравців ми вже чули та щось про них знали, то Квасниця був майже повним ноунеймом. Так, він дебютував в УПЛ ще в минулому сезоні та навіть мав 1 асист за 170 хвилин на полі. Та все ж це дуже мало для того, щоб тебе запам'ятали, але вже по ходу цього сезону про талановитого та дуже технічного вінгера дізнались всі.

Сезон Ілля розпочав запасним, але в роль суперсаба він вжився швидко, вже в першому матчі із Зорею віддавши асист, вийшовши з лави запасних. Після цього він зробив ще 6 результативних дій після виходу на заміну, завдяки чому має 4 голи та 3 асисти після появи на полі по ходу гри, що є найкращим показником в УПЛ в цьому сезоні. Проте поступово Квасниця з ролі джокера перейшов до стартера і все одно продовжив радувати вболівальників Руха результативними діями. Загалом на його рахунку вже 7 голів та 8 асистів в рамках УПЛ, завдяки чому він входить до трійки лідерів турніру за системою гол+пас та ділить друге місце за кількістю асистів із Шапаренком та Зубковим, поступаючись лише Ванату в якого 10 результативних передач.

Також варто згадати, що в цьому сезоні Квасниця дебютував за молодіжну збірну України, зігравши у її складі вже 8 матчів, у яких забив 2 голи та віддав 1 асист. Зокрема, на його рахунку переможний гол у ворота англійців (3-2).