Все вирішив переворот, який влаштували Леоненко і Сабо: Циганик в деталях розповів, як Суркіси забрали «Динамо»

Динамо Київ 30 Травня, 17:01 1274
Все вирішив переворот, який влаштували Леоненко і Сабо: Циганик в деталях розповів, як Суркіси забрали «Динамо» | 19-27
Коментатор та журналіст Ігор Циганик поділився спогадами про початок ери правління братів Суркісів у київському «Динамо» на початку 1990-х років.

Відомий журналіст Ігор Циганик пригадав, як перед початком сезону 1993/94 до влади у київському Динамо прийшли брати Суркіси.

«У липні 1993 року сталася подія, яка визначила долю Динамо на багато років. В команду прийшов Суркіс. Приходив він дуже непросто. Вони були партнерами з Медведчуком, який був юристом Динамо. Він там багато працював. Суркіси були вболівальниками Динамо».

Циганик вважає, що попередній президент біло-синіх Віктор Безверхий вже не мав шансів врятувати клуб.

«У Динамо була дуже складна ситуація. Почалися затримки по виплатах, не вистачало грошей на харчування. Безверхий говорив, що він може вирулити цю ситуацію, але в один момент команда зібралася (кажуть не просто так)».

Важливу роль у зміні вищого керівництва відіграв тодішній начальник команди Динамо Йожеф Сабо.

«Ключовим в цій історії був Сабо, якого перед сезоном 1992/93 на роботу взяв якраз Безверхий як начальника команди. Сабо почав дуже сильно презентувати Суркіса, що прийде людина, яка може врятувати клуб.
У певний момент, коли вже стала критична історія, було зібрання команди, тому що без команди було неможливо прийняти рішення. Ще були такі часи, коли до футболістів прислухалися».

Думка досвідчених гравців київського клубу теж враховувалася.

«Хто мав слово в команді в той час? Ветерани: Лужний, Леоненко, який був лідером команди, Ковалець, Шматоваленко. Вони зібралися на базі, було прийнято рішення, що будуть ініціювати й просити вище керівництво змінити їм керівника».

Після свого приходу до влади Суркісів гравці Динамо отримали солідні матеріальні бонуси.

«І так стався цей переворот. Кажуть, що в якийсь певний момент на базу приїхав Суркіс, запевнив, що він швиденько все зробить, вирішить, все буде гаразд. Мені здається, що в той момент видали футболістам Мерседеси дуже модні».

Саме із сезону 1993/94 і почалася епоха Суркісів на чолі українського гранда.

«У той момент вони відчули, що треба віддати перевагу Суркісу. І вже далі історія почалася з того, що в сезоні 1993/94 відбулася зміна керівництва і президентом Динамо став Григорій Суркіс», – розповів журналіст у програмі ютуб-каналу «Ігор Циганик».