Ігор Бєланов: «Не думаю, що футболісти Німеччини та України викладатимуться на повну»

Збірна України 3 Червня, 21:39 182
Ігор Бєланов: «Не думаю, що футболісти Німеччини та України викладатимуться на повну» | 19-27
Володар «Золотого м’яча» 1986 року Ігор Бєланов, як ніхто інший із легендарного покоління команд Валерія Лобановського – київського «Динамо» і збірної СРСР добре знає можливості німецького футболу.

У цьому він пересвідчивсь не тільки по іграм проти німців на клубному рівні та на рівні збірних, а й під час виступів у менхенгладбахській «Боруссії» та брауншвейгському «Айнтрахті» з кінця 80-х до першої половини 90-х років.

Тож напередодні товариського матчу Німеччина – Україна було цікаво дізнатися думку Беланова.

- Які відмінні якості німецького футболу?

- Передусім, це дисципліна, порядок. А ще самовідданість. За рахунок цього німці і виграють. Як приклад – суботній фінал Ліги чемпіонів «Боруссія»– «Реал». У ньому дортмундці зайвий раз це продемонстрували. «Боруссія» могла й виграти фінал, якби у першому таймі реалізувала кілька гарних нагод біля воріт суперника. Важко було «Реалу», аж поки наприкінці поєдинку йому не вдалося забити. Німецька команда грала у лондонському матчі досить дисципліновано. Збірна Німеччини чотири рази вигравала чемпіонат світу, тричі перемагала на чемпіонату Європи.

Зазвичай німці починали повільно і спокійно, виграючи з мінімальним рахінком. А вже потім, на наступних стадіях нарощували потужність і досягали потрібного результату. Це і є ті самі дисципліна та порядок, про яку я сказав вище. Вони німецькій національній команді завжди притаманні. Зрозуміло, що час йде і деколи у неї ставалися незрозумілі збої у вигляді прикрих поразок.

- Що скажете про нинішню збірну Німеччини?

- Зараз в ній триває поступова зміна поколінь. Як і у нашій збірній, у німців є талановита молодь, яка має гарні перспективи. Стиль, який сповідує нинішній керманич Бундестім Юліан Нагельсманн у чомусь перегукується із тим, який ми бачили у період його роботи в мюнхенській «Баварії». Та як би там не було, а збірна Німеччини – це збірна Німеччини. Яких би змін у складі вона не зазнавала і яких би стресів не відчувала через невдачі, її переможне кредо не міняється.

- Как гадаєте, що можна чекати від сьогоднішньої зустрічі між Німеччиною та Україною?

- Не думаю, що у цій грі футболісти обох команд викладатимуться на повну. Це товариський матч, у якому результат на чільне місце не ставиться. Я пригадую, як у період моїх виступів у збірній СРСР ми обігрували всіх у таких іграх. Разом з тим було побоювання, щоб часом не отримати травму і не втратити надію зіграти у фінальній частині чемпіонату світу чи Європи. Адже такі турніри не кожний день бувають, а травмувавшись можна на них і не потрапити. Швидше за все, у сьогоднішній грі Сергій Ребров більше перевірятиме гравців, які мають менший досвід ігор за збірну. Тож не думаю, що сьогодні на полі стадіону у Нюрнберзі футболісти будуть вбиватись та всіляко віддаватись грі. Готуючись до чемпіонату Європи нікому не хочеться ані втрачати форму, ані зазнавати будь-яких пошкоджень.

- Сьогодні у головного тренера збірної України ювілей – йому виповнюється 50 років. Найкращим подарунком до його особистого свята, безсумнівно, стала б перемога. Чи не так?

- Звичайно. Користуючись нагодою, хотів би привітати Сергія Реброва з Днем народження і побажати йому здоров’я, усіляких життєвих гараздів, успіхів на тренерській стезі – як на чемпіонаті Європи, так і у подальшому. Впевнений, що його підопічні зроблять все можливе, щоб потішити свого наставника у сьогоднішньому матчі.