Андрій Шевченко: «На жаль, світовий інтерес до війни в Україні падає»

Євро-2024 14 Червня, 19:45 178
Андрій Шевченко: «На жаль, світовий інтерес до війни в Україні падає» | 19-27
Президент УАФ Андрій Шевченко розповів, що для нього означає вихід збірної України на Євро-2024.

- Ми показали, що навіть під час війни можемо конкурувати на найвищому рівні. По-друге, і це навіть важливіше – ми з гордістю представляємо Україну та нагадуємо світові, через що ми проходимо. Кожна перемога України, як на полі, так і поза ним, є дуже важливою для кожного українця, особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну.

На жаль, світовий інтерес до війни в Україні знижується. Часто чую питання: «У вас ще триває ця війна?» Це дуже боляче, тому що ми боремося за своє існування, але ми також боремося за цивілізований світ проти сильного ворога. І участь України в Євро-2024 у той час, коли в країні триває повномасштабна війна – це дуже хороша можливість нагадати про це світу. І ми завжди знайдемо способи донести це.

У відборі ми боролися із двома фіналістами минулого Євро – Англією та Італією, які все ще дуже сильні. Але ми показали чудову якість. Плей-офф теж був важким, кожна команда мала шанси на перемогу. Але наше ставлення свідчить про те, наскільки ми вмотивовані представляти Україну на Євро. Велика подяка нашому тренеру Сергію Реброву, його штабу та майстерності гравців.

Нам дуже боляче, що ми не можемо грати в Україні, але я вдячний іншим країнам, особливо Польщі, за те, що вони дали нам свій футбольний дім. Я подякував усім, хто причетний до організації цих матчів, все було на високому рівні. І окрема подяка вболівальникам, які заповнили стадіони», - сказав Шевченко.