Збірна України 20 Червня, 23:05 443
Євро-2024 Словаччина – Україна: у синьо-жовтих непогана статистика у других матчах на великих турнірах | 19-27
Збірна України виграла два з чотирьох других для себе матчів на ЧС та Євро

21 червня збірна України у матчі другого туру групового етапу Євро-2024 зіграє із національною командою Словаччини. Для збереження шансів на вихід у плей-офф турніру синьо-жовтим потрібна лише перемога. Шанси на такий результат матчу Словаччина – Україна високі: Україна на чемпіонатах світу та Європи найкраще грала другі поєдинки етапу. Згадуємо.

ЧС-2006: розгром Саудівської Аравії

Ситуація з мундіалем-2006 схожа на Євро-2024. Тоді синьо-жовті також розгромно поступилися у стартовому турі, щоправда, фавориту групи – Іспанії, а також у другому – Україні потрібна була лише перемога.

Її синьо-жовті здобули, заразом «обнуливши» різницю м’ячів, розгромивши Саудівську Аравію – 4:0. Один із м’ячів провів нинішній наставник збірної Сергій Ребров, по голу – Шевченко, Русол та Калініченко.

Далі був мінімальний виграш у Тунісу, прохід Швейцарії до 1/8 фіналу та поразка від Італії у чвертьфіналі.

Євро-2012: поразка від Франції

Україна на домашньому Євро стартувала з перемоги, Франція зіграла внічию з Англією в першому турі. Перемога синьо-жовтих виводила їх до чвертьфіналу, виграш залишав Франції шанс на плей-офф.

На жаль, у Донецьку, у матчі, початок якого довелося відкласти через сильну зливу, Україна поступилася – 0:2, пропустивши від Менеза та Кабая. Далі була поразка від Англії і виліт з турніру з третього місця в групі. Франція у чвертьфіналі програла Іспанії.

Євро-2016: фіаско із Північною Ірландією

Стартовий матч турніру Україна програла Німеччині, але гра, показана синьо-жовтими у поєдинку вселяла оптимізм, а розширення числа учасників Євро до 24-х – шанс на вихід із групи навіть із третього місця. Але для цього потрібно було перемагати збірну Північної Ірландії, яка також у першому турі програла Польщі (0:1).

Україна із завданням не впоралася. Поразка – 0:2 із двома голами у дебюті та кінцівці другого тайму практично поставила хрест на сподіваннях вийти у плей-офф. Поразка від збірної Польщі в третьому турі (0:1) взагалі зробила синьо-жовтих найгіршою командою турніру.

Євро-2020: перемога над Північною Македонією

Через п’ять років ситуація для синьо-жовтих була майже дзеркальною. Поразка при непоганій грі у стартовому турі від Нідерландів та необхідність перемоги у турі другому. Матч із Північною Македонією вийшов для України нервовим, але все-таки завдяки ударам Яремчука та Ярмоленка приніс синьо-жовтим потрібну перемогу – 2:1.

А далі допомогло збільшення кількості учасників Євро. Програвши Австрії в третьому турі (0:1), Україна посіла останнє, четверте прохідне місце із шести команд, які фінішували третіми у своїх групах, і потрапила до плей-офф. Далі була перемога над Швецією у 1/8 фіналу та розгром від Англії у чвертьфіналі.

17 червня синьо-жовті стартували на континентальному форумі з нищівної поразки від збірної Румунії – 0:3.

Підопічні Едварда Йорданеску мінімально виграли перший тайм завдяки голу після перехоплення пасу Андрія Луніна від своїх воріт, а одразу після перерви завдали подвійного удару. Спочатку румуни реалізували контратаку, а потім домоглися розгрому після розіграшу м’яча з кутового за незрозумілої пасивності української оборони.

Матч проти Румунії став для України 12-м у рамках фінальних частин ЧЄ. Синьо-жовті зазнали дев’ятої поразки, причому в кожному з поєдинків вони незмінно пропускали. Більше того: українська команда другий форум поспіль пропускає тричі у стартовому матчі.

У другому турі Україна 21 червня зіграє зі Словаччиною, яка сенсаційно обіграла Бельгію (1:0). Початок зустрічі у Дюссельдорфі – о 16:00.