Євро-2024 принесе рекордний дохід для УЄФА

Євро-2024 2 Липня, 15:31 191
Євро-2024 принесе рекордний дохід для УЄФА | 19-27
Проведення чергового Чемпіонату Європи - це не тільки розпал пристрастей на полі та свято для вболівальників, а й довга підготовка країни, що приймає.

Для Німеччини нинішні Євро ознаменувалося дуже скромними витратами за мірками минулих чемпіонатів, а УЄФА фіксує черговий рекорд прибутку.

Готовність до Чемпіонату Європи

Проведення такого масового заходу добре знайоме українським уболівальникам, які у 2012 році на пару з поляками приймали фанатів футболу з усієї Європи. На цілий місяць обидві країни поринули у футбольне свято, яке цього разу зосереджено у 10 містах Німеччини. Проведення Євро традиційно акумулює десятки супутніх напрямків, а особливе місце серед них посідає галузь азартних розваг. Крім спортивних ставок, спостерігається інтерес і до традиційних слотів на спортивну тематику, які можна зустріти, здійснивши у vip casino вхід.

Однією з головних переваг Німеччини у статусі господині Євро стала готовність країни до проведення такої масштабної першості, що дозволило суттєво скоротити витрати на підготовку. По-перше, це стосується інфраструктури та зниження витрат на логістику, а по-друге, Німеччина не збудувала жодного нового стадіону до початку Євро. На руку зіграло і те, що Німеччина вже приймала у себе Чемпіонат Світу у 2006 році. Згідно зі звітами УЄФА, сумарні витрати на підготовку до проведення Євро-2024 становили 654 млн. євро, тоді як минулий чемпіонат зажадав понад 700 млн. євро.


Дохід зросте

Вдалий вибір приймаючої країни на користь Німеччини, безсумнівно, позначиться на підсумковому прибутку УЄФА. Статистика каже, що доходи асоціації збільшуються з кожним чемпіонатом, а винятком стала лише минула першість, на шляху якої виникла пандемія.

  • Євро-2008 – 1, 350 млрд. євро;
  • Євро-2012 – 1, 390 млрд. євро;
  • Євро-2016 – 1,920 млрд. євро;
  • Євро-2020 – 1,890 млрд. євро.

У 2024 році за прогнозами експертів очікується прибуток у розмірі 2,4 млрд. євро, причому основна частина доходу припаде на продаж телевізійних прав трансляторам.

Зазначається, що нинішній Чемпіонат Європи перевершить за показниками прибутку попередні турніри практично в кожному аспекті - це і продаж квитків, і спонсорські контракти, і комерційні права. Сама приймаюча країна також, як кажуть, у плюсі - вже зараз місцева влада очікує прибуток на рівні 250 млн, євро, причому основну частину отримає малий бізнес, готелі та різні готелі. Звичайно ж, на окремий сплеск очікують пивоварні компанії, а тим більше на тлі спаду індустрії минулого року на 4,5%.