Аналітика чи очевидність? До старту Євро-2024 суперкомп’ютер аналітичного порталу спрогнозував шість із восьми чвертьфіналістів та трьох – півфіналістів

Євро-2024 7 Липня, 22:05 147
Аналітика чи очевидність? До старту Євро-2024 суперкомп’ютер аналітичного порталу спрогнозував шість із восьми чвертьфіналістів та трьох – півфіналістів | 19-27
Непоганий результат.

На Євро-2024 залишилося зіграти три матчі – два півфінали та фінал. Пари 1/2 фіналу склали Іспанія – Франція та Нідерланди – Англія. Примітно, що іспанцям, французам та англійцям ще за два тижні до старту турніру віддавав найбільше шансів на потрапляння до цієї стадії турніру віддавав суперкомп’ютер аналітичній компанії Opta. Перед вирішальними матчами Євро-2024 пригадаємо, які прогнози давала компанія на чемпіонат Європи в Німеччині.

Чвертьфінал

Opta спрогнозувала шість із восьми чвертьфіналістів Євро-2024, якщо дивитися на «виставлені» шанси. «Прокол» стався зі збірними Бельгії та Італії, які вилетіли до 1/8. При цьому зазначимо, що шанси на вихід 1/4 фіналу Туреччини та Швейцарії оцінювалися вище, ніж у 25%.

Прогноз OptaЄвро-2024
Англія
Франція
Німеччина
Іспанія
Португалія
Нідерланди
Італія
Бельгія
Англія
Франція
Німеччина
Іспанія
Португалія
Нідерланди
Швейцарія
Туреччина

Півфінал

Тут також гарне влучення: троє з чотирьох півфіналістів з оцінки шансів перед турніром. «Підвела» збірна Німеччини, яка поступилася Іспанії. «Здивувала» – команда Нідерландів, чиї шанси на півфінал оцінювали п’ять збірних (у тому числі – і Португалії).

Прогноз OptaЄвро-2024
Англія
Франція
Німеччина
Іспанія
Англія
Франція
Іспанія
Нідерланди

Фінал

Головними фаворитами Євро-2024 суперкомп’ютер Opta назвав збірні Англії та Франції, чиї шанси на трофей оцінив у 19,9% та 19,1% відповідно. На потрапляння у фінал – 31,1% та 30,4%.

Прогноз OptaЄвро-2024
Англія – Франція

Україна

За оцінками Opta, шанси України виграти Євро-2024 становили – 1%, як і у Сербії з Шотландією. У восьми збірних вони були нижчими, у чотирьох – менше 0,5%. Однак суперкомп’ютер Opta давав синьо-жовтим непогані шанси на вихід до чвертьфіналу чемпіонату Європи – 26%, вище – лише у 11 збірних. На попадання України півфінал – 9,4%, у фінал – 3,1%. Зазначимо, що за прогнозами українська збірна у своєму квартеті поступалася лише фавориту групи – Бельгії.