Світовий футбол 2 години тому 88
МЮ розписав мирову з «Фенербахче» Моурінью, «Реал Сосьєдад» здобув першу перемогу, Яремчук знову просидів у запасі - результати усіх матчів в Лізі Європи | 19-27
24 жовтня, відбулися матчі 3 раунду основного етапу Ліги Європи сезону-2024/25.

Київське Динамо на виїзді поступилось італійській Ромі. Єдиний гол на рахунку українського нападника римлян Артема Довбика, яким він відзначився з пенальті.

Нідерландський Аякс на виїзді розібрався з азербайджанським Карабахом (3:0). Ференцварош завдяки автоголу Бомбіто переграв Ніццу (1:0).

Манчестер Юнайтед на виїзді розписав мирову з турецьким Фенербахче, який очолює екстренер МЮ Жозе Моурінью. Зазначимо, що португалець отримав вилучення у другій половині гри.

Ще один англійський клуб Тоттенгем вдома переграв нідерландський АЗ завдяки пенальті, яке реалізував Рішарлісон (1:0).

• Фенербахче – Манчестер Юнайтед 1:1

Ігор Йовічевіч зазнав першої поразки на чолі Лудогорця. Болгари приїхали в Андерлехт і залишились у меншості вже на 30-й хвилині – після цього бельгійці захопили тотальний контроль над грою. Вони володіли м'ячем 71% часу, провели 16 ударів (проти 6-ти у гостей), провели 31 дотик у штрафному й провели понад 600 передач з точністю в 91%.

Лудогорець тримався до 67-й хвилини, а потім господарі провели атаку з трьома ударами із меж карного майданчика. Два голкіпер парирував, однак добивання від Едозі парирувати вже було нереально. 1:0! Втім, розвинути успіх господарям не вдалося, а на 90-й хвилині Лудогорець ще й забив у відповідь – от тільки гол не зарахували через офсайд.

Зрештою, на 5-й компенсованій Андерлехт добив Лудогорець голом Дреєра. 2:0. Болгари залишаються без перемог у основному етапі турніру, а бельгійці виходять на третю позицію в ЛЄ.

Інший близький українському футболу персонаж – Роман Яремчук – залишився у запасі Олімпіакоса. Греки гостювали в Швеції, впоравшись і без нашого земляка. Героєм став Ель-Каабі, який вивів пірейців уперед на 30-й хвилині, а на 83-й він ще й дубль міг оформити. Втім, марокканець не реалізував 11-метровий, тож матч завершився з рахунком 1:0 на користь еллінів.

У паралельній зустрічі Атлетік приймав Славію. Цей матч став чи не найгіршим для підопічних Ернесто Вальверде за увесь сезон – баски провели всього 6 ударів, награвши на 0,17 очікуваних голів і маючи всього 75% точності пасів. У Славії ж одних тільки пострілів із периметра штрафного було 12.

Тим не менш, чехи свої нагоди не реалізували. Зате свій шанс реалізував чемпіон Європи – Ніко Вільямс на 33-й хвилині вистрілив метрів з 24-х, поціливши під ліву стійку. Його гол і вирішив долю зустрічі. Атлетік святкує мінімальну перемогу.

Тим часом Ліон перервав 5-матчеву переможну серію в усіх турнірах. Французи приймали вдома Бешикташ, завдавши аж 30 ударів (20 з меж штрафного, 9 у площину) і награвши на 2,62 очікуваних голів. Було і влучання в стійку турків, хоча гості теж пробивали в каркас.

Попри домінування «ткачів», «орли» теж мали непогану статистику. Що найбільш важливо, вони мали кращу реалізацію – на 71-й хвилині Жедсон Фернандеш вивів їх уперед. Його гол і вирішив долю протистояння. Бешикташ мінімально тріумфує в Ліоні. Ця перемога стала першою для стамбульців у цьогорічній ЛЄ.

Порту на своєму полі здолав Хоффенхайм. Команди обмінялись моментами у першому тайму, однак на перерву переважаючи в рахунку пішли саме господарі: Ніко відгукнувся на навіс зі штрафного і головою скинув під удар Джало. В середині другої половини зустрічі Омородіон зняв питання щодо переможця, перервавши триматчеву безпрограшну серію німців.

Рейнджерс на очах своїх уболівальників відірвався на Стяуа. Шотландці відвантажили у ворота суперника чотири сухих голи, а Черни оформив дубль.

Лаціо на виїзді переміг Твенте. У нідерландців все не задалось вже зі старту – на 11-й хвилині німецький кіпер грубо зіграв проти суперника і заробив миттєве вилучення. Господарям довелось терміново перебудовуватись. Марушіч за трохи влучив у стійку Твенте, а наприкінці тайму Педро зумів забити (хоча спочатку гол скасували через офсайд). Попри чисельну більшість нідерландці створили римлянам чимало проблем – остаточно заспокоїтись вдалось лише за три хвилини до завершення матчу після голу Ісаксена.

Манчестер Юнайтед на виїзді розписав бойову нічию з Фенербахче. Еріксен вивів «дияволів» вперед вже на початку зустрічі, однак зразу по перерві Ен-Несірі відновив статус-кво. Пристрасті кипіли настільки, що Тюрпену довелось навіть вилучати Жозе Моурінью за зайві емоції.

У ще одному матчі Тоттенхем дотис АЗ. «Шпорам» вдалось забити лише у другому таймі завдяки пенальті від Рішарлісона. Англійці вимагали одинадцятиметровий ще до перерви, але VAR тоді став на бік гостей. На останніх хвилинах нідерландці залишились у меншості і втратили остаточні шанси врятувати бодай нічию.

Реал Сосьєдад здобув свою першу перемогу в цьому розіграші Ліги Європи. У Белграді на порожньому стадіоні баски розібралися з Маккабі, забивши по голу в кожному з таймів. У першій половині зустрічі Пачеко замкнув подачу Брайса Мендеса з кутового, а після перерви Серхіо Гомес замкнув простріл Беккера з правого флангу.

Аякс без проблем розібрався з Карабахом, який вже на 15-й хвилині зустрічі залишився в меншості за грубий фол Жуліо Ромао. Команда Франческо Фаріолі втілила чисельну перевагу ще в першому таймі завдяки голу Тейлора, а ближче до кінця зустрічі азербайджанці остаточно розклеїлися – і Вегхорст з Акпомом довели рахунок до великого.

Айнтрахт, Ференцварош і Мітьюлланд здобули в цей вечір мінімальні перемоги.

Наступний тур Ліги Європи відбудеться 7 листопада.