Три варіанти того, що «Динамо» може зробити з Брагару

Динамо Київ 21 Червня, 21:15 990
Три варіанти того, що «Динамо» може зробити з Брагару | 19-27
Футбольний блогер Михайло Смоловий детально розібрав гру півзахисника «Динамо» Максима Брагару і запропонував свої варіанти розвитку подій.

Зараз, коли усі навкруги говорять про молодіжне Євро, більшість палиться на тому, що не дивилася жодного матчу відбору. Бо якби дивилися, то мололи би менше дурниць. Як на мене Унаї загалом проробив хорошу роботу: поєднав купу «ментальних колгоспників» в колектив. Було очевидно, що самі по собі ці футболісти не здатні на щось видатне (наприклад, виграти 8 перших ігор квалу з 8). А тепер «говорящіє голови» розповідають про «сповнену талантами команду». Ну, як так?!

Пару днів люди говорять та пишуть, як сильно їх вразив Брагару. Тому Максим стане першим футболістом Динамо, якого ми розбиратимемо на молекули та атоми. Просто цікаво: як люди дивилися сезон УПЛ, що їх так вразило побачене на Євро?

Давайте почнемо з простого та зрозумілого:

  • Брагару змусив звернути на себе увагу, як лівий захисник (ЛЗ) в Григорчука, тобто найбільш виразні якості демонструвалися у першій та другій третині
  • Брагару в Динамо змушений демонструвати свої якості геть у іншому контексті - у фінальній третині, де верифікації на рівні УПЛ до Динамо він не проходив

Нічого не нагадує? Останні приклади вінгерів з УПЛ: Громов, Антюх, Кабаєв. Коли ти граєш у вертикальних командах, то не стикаєшся з обмеженим таймінгом та простором фінальної третини. Тому потім в тебе нічого не виходить в Динамо. Тепер до переліку додається ще одне імʼя.

Декілька разів зустрічав визнання: що так, забагато метушні, але принаймні ця метушня була, якої глядачі не отримали від інших гравців. Камон, чим це відрізняється від продемонстрованого Максом в УПЛ?

Ким був Брагару в Чорноморці? Гравцем, що наближає мʼяч до лінії атаки, і позиція ЛЗ цьому цьому неабияк сприяла. Просування відбувалося у розрізненому просторі перших двох третин: 10.5/90 просувань мʼяча в Одесі змінилося на 5.83/90 в Києві. В Динамо в ролі вінгера Брагару більше не може демонструвати ці свої сильні якості, бо тепер він змушений грати в умовах стисненого простору.

В Динамо він перетворився на ресивера - футболіста, який приймає передачі:

  • 3.69/90 отриманих передач з просуванням на чужій половині в Чорноморці проти 10.4/90 в Динамо
  • 2.01/90 отримає передач з просуванням у фінальній третині в Чорноморці проти 6.28/90 в Динамо

Ще раз: в Брагару безумовно є цікаві якості, однак гра у фінальній третині досі на рівні УПЛ ніде не була верифікована.

Самі бачите на радарі, що отримавши можливість грати ближче до воріт суперника:

  • ніяк не виросла гострота хА передач під удар, хоч їх і побільшало кількісно на 40%
  • ніяк не виросла гострота від дій загалом, приріст лише 0.01 хThreat

Тобто перформанс був таким же метушливим, як і на Євро. Якщо хтось дійсно дивився УПЛ, то навряд був чимось здивованим, що позитивно, що негативно:

  • 30.2/90 глибоких просувань у фінальній третині проти 19/90 до того в Чорноморці
  • проте xGChain в 1/3 виріс в порівнянням з Чорноморцем лише на 4 копійки з 0.24 до 0.28

Вирішень проблеми три:

  1. опускати його на позицію ЛЗ, але тоді виникає інша проблема, бо Кабаєв поки не готовий давати фінальний продукт замість Дубінчака, якого Брагару і має замінити
  2. інтегрувати в механізм ротацій на лівому фланзі замість Кабаєва, тобто маскувати слабкості, як це робить Шовковський із Кабаєвим, але якщо за рік так і не вдалося, то не факт, що ще є шанси
  3. відпускати з Богом в оренду доки не зʼявиться слот справа (Ярмоленко, Торрес, Волошин) або Динамо не провалиться до стану, що і ось такий перформанс буде фактором