- Я ось замислився. А коли тренери клубів УПЛ самі подавали у відставку? Не чекаючи, коли їх звільнить президент. Щоб підійшли і сказали: «Вибачте, не тягну, подаю у відставку». Я пам'ятаю, коли Вернидуб починав у «Кривбасі» і в нього не дуже пішло, він говорив про відставку, але керівництво клубу не відпустило.
Ще був Маркевич минулого року у «Карпатах». Хоча там остаточно незрозуміла історія. У клубі йому створили такі умови – підкопували. Але ніби я чув, що «Карпати» ще й неустойку Маркевичу заплатили. Ну ще Луческу. Він сам пішов – це факт. Брати Суркіси не хотіли його відпускати, але Мірча не витримав і пішов. Що поєднує всі ці історії? Що не приклад, то стара гвардія. А з нових молодих... Я не згадаю.
Якщо брати глобально, то поки що у президента не здадуть нерви або не закінчиться контракт, то жодних відставок не буде. Тепер про ситуацію із Шовковським. Давайте подумаємо разом. «Динамо» переживає рекордну безпрограшну серію – 41 матч. Це факт. Ігор Суркіс наголосив на цьому, коли було ще 39 матчів. Ну так «Динамо» досі не програє. Це ж правда?
З погляду якості футболу, його рівня, підбору складу команди порівняно із суперниками та конкурентами, я вважаю, «Динамо» має ставати чемпіоном України. З точки зору гри... За грою «Динамо» усі матчі цього чемпіонату мало вигравати. Саме за грою. У кожному матчі кияни тримали ситуацію під контролем та вели у рахунку. Але зрештою щось йшло не так.
Далі, якщо подивитися Wyscoout, то «Динамо» – найгостріша команда УПЛ. І найрезультативніша з великим відривом. 23 забиті м'яч. «Кривбас» забив 18, «Шахтар» - 15. Тільки «Металіст 1925» та ЛНЗ дозволяють суперникам створити менше гостроти, ніж «Динамо». Але за хG 7,67 кияни пропускають 12 м'ячів. Це проблема.
Давайте ставити себе на місце братів Суркісів. Ти сидиш, дивишся на ці моменти, бачиш матчі, статистичні дані, аналітику, усі ці моменти. І всі ці фактори свідчать, що в принципі «Динамо» в порядку. Тільки от не щастить.
Далі дивишся у таблицю. У «Динамо» 17 очок. Ну так у «Шахтаря», який витратив на гравців 32 млн євро – 18. У «Кривбаса» – 19. Обігравай їх і ти на першому місці. Дивишся на все це і не бачиш чогось стратегічно катастрофічного. Так, замість 17 очок набраних могло бути 27, але є 17. І на тлі інших це не катастрофа.
Як знайти пояснення помилок у обороні. Був матч із «Зорею». Повели у рахунку, забив Буяльський на 61-й хвилині. Все нормально, суперник до воріт не підходить у другому таймі. Згодом єдиний момент і пропущений м'яч. Попов програв боротьбу Будкiвському Ось як це пояснити? І про це брати Суркіси теж думають. Це ж не до Шовковського питання.
І я не маю інформації, що керівництво «Динамо» прямо зараз розглядає якусь можливість зміни головного тренера. У клубу немає варіантів для потенційного спадкоємця Шовковського. За моєю інформацією, зараз в голові керівництва «Динамо» таке питання як зміна тренера не стоїть. Я бачу, що є проблеми у середині команди. У комунікації тренерського штабу із гравцями. Очевидно, що є великі психологічні проблеми.





