Герой футбольного дня. Євген Хачеріді

Світовий футбол 25 Грудня, 10:54 2431
Герой футбольного дня. Євген Хачеріді
За мотивами ймовірного прощання з ПАОКом.

Цікава виходить історія. В часи виступу в чемпіонаті України Євгена Хачеріді довгий час вважали провідним оборонцем, одним з найсильніших гравців свого амплуа, здатного ефективно протистояти навіть найсильнішим нападникам континенту (за підсумками виступу Хачеріді у Лізі чемпіонів з київським «Динамо»). Чимало розмов ходило про перехід до топ-ліги, в якій фактурний оборонець зміг би ще краще розкрити свій потенціал. В підсумку, Хачеріді таки залишив «Динамо», але переїхав не до Англії, Німеччини чи хоча б Італії. Хачеріді опинився в провінційній за мірками футболу Греції.

Здавалося б, в цьому середовищі українець повинен розкритися не гірше, аніж у «Динамо». Грецький чемпіонат приблизно співмірний з українським за рівнем боротьби і конкуренції, гранди грецької ліги, як і української, – постійні учасники групових етапів Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Конкуренція не вимагала від українця затрати часу на адаптацію, але всі ці теоретичні «постулати» дзвінко розбилися об практичну невідповідність ігрових характеристик Євгена Хачеріді вимогам тренерського штабу ПАОКа.

Герой футбольного дня. Євген Хачеріді - изображение 1

Це той випадок, коли доречно говорити «не зійшлися». Хачеріді програвав конкуренцію Хосе Креспо навіть після тих матчів, в яких 31-річний іспанець грубо помилявся. Кілька разів «привозив» і Євген, то організувавши пенальті на свої ворота в необов'язковій ситуації, то отримавши пряму червону карточку. Разван Луческу явно більшого очікував від гравця, котрий переходив до ПАОКа з таким бекграундом.

Для клубу з Салоніків прощання з Хачеріді стане вигідним в плані розвантаження зарплатної відомості, адже українець, який прийшов як вільний агент, отримав від клубу щедру зарплатню. Ту зарплатню, яку, на думку босів команди, Хачеріді не відпрацьовує на футбольному полі. Тож подальша доля Євгена греків мало турбує. І те, як у 31 рік знайти гідний варіант продовження кар'єри посеред сезону – проблеми виключно Хачеріді.

«Динамо»? Станом на зараз це сприймається радше як видавання бажаного за дійсне. Хачеріді йшов з Києва по напіврозвалених мостах, тож важко уявити, що одним помахом руки між клубом і футболістом знову сформуються гарні стосунки. Тим паче, «Динамо» взяло курс на омолодження і готове навіть позбутися Гармаша, який пустив коріння в Києві значно глибше, аніж зробив це свого часу Хачеріді. Теоретично Євген зміг би замінити Тамаша Кадара, на якого є попит з-за кордону, і сформувати пару центрдефів з Микитою Бурдою. Але є більше підстав вважати, що Олександр Хацкевич, - якщо в складі його команди дійсно утвориться прогалина, - почне довіряти комусь з молоді.

Важко уявити, щоб після історії з відмовою Хачеріді виходити на заміну в одному з матчів Ліги Європи Хацкевич з розпростертими обіймами прийняв Хачеріді, наче батько – блудного сина. Зважаючи на всі обставини, можна зазначати, що Євген сам винен у тому, що навколо його імені сформувалася суцільна невизначеність. І хтозна, можливо, тепер доведеться приймати запрошення від умовних Угорщини, Азербайджану чи Румунії.