Герой футбольного дня. Микола Морозюк

Динамо Київ 12 Січня, 11:18 2027
Герой футбольного дня. Микола Морозюк
​На одного цапа-відбувайла у динамівських вболівальників стало менше. Принаймні, до завершення поточного сезону.

Микола Морозюк пішов, що теоретично повинно трохи зменшити напругу серед вимогливих динамівських сердець. Бо вже дуже часто Микола своєю грою спричиняв шквал обурення.

Часто це обурення носило змістовний характер. Морозюк ніколи не вирізнявся надійною грою в обороні, хоча провів за «Динамо» більше п'ятдесяти поєдинків саме на позиції захисника. Тренери використовували Миколу як пожежний варіант при кадрових проблемах: то лівий, то правий фланги захисту. А Морозюка все тягнуло до чужих воріт.

В поєдинках, коли суперник не міг користуватися подарунками у вигляді вільних зон, що утворювалися на фланзі Морозюка (коли Микола не встигав повертатися від атаки до захисту), або ж коли наш сьогоднішній герой без наслідків для підсумкового результату програвав єдиноборства, рівень футбольної майстерності Морозюка не так кидався у вічі. Однак вартувало лише суперникам натиснути на його фланг, як хитка конструкція з тріском обвалювалася, часто пошкоджуючи усі командні зв'язки.

Морозюк – не бездарний футболіст. Часто з його передач гравці «Динамо» забивали голи. Ілюстрацією спроможності виконувати диспетчерські функції може виступити поєдинок проти «Олександрії» влітку 2016-го року, коли впродовж дев'яноста хвилин Микола виконав три (!) паси на гол. Втім, антагоністи сьогоднішнього героя легко наведуть в приклад поєдинки (в тому числі і в поточному сезоні), коли впродовж тайму чи навіть двох Морозюк хіба з десяток разів торкався м'яча. І теж матимуть рацію.

Віддати Морозюка в оренду – напевно, правильне рішення. На флангах півзахисту у «Динамо» є Циганков, Вербич та Сідклей, на флангах захисту – Кендзьора, Миколенко і поки що Піварич. Також до основи стукаються лідери дублюючого складу (зокрема, Микита Кравченко), а також футболісти, які на правах оренди виступають за інші команди (якщо говорити про фланги оборони, то найперше це Тимчик з Михайличенком). Триматися в такій ситуації за ненадійного і вікового Морозюка – недалекоглядне рішення.

Та все ж дозволимо собі назвати відхід Морозюка відчутною втратою для команди в контексті одного аспекту. Впродовж осінньої частини сезону, реагуючи на запитання про Гармаша, Олександр Хацкевич якось зауважив, що з Денисом проводили бесіду «старші партнери». Вправляли мізки, якщо по-народному. Морозюк у нинішньому «Динамо» якраз і міг робити зауваження з висоти досвіду і завдяки рисам характеру. Чого-чого, а проблем з дисципліною чи бажанням викладатися на полі у Миколи ніколи не було.

А тепер найстаршими серед українців у команді будуть Денис Бойко та Денис Гармаш. Ще ті моральні авторитети.