Дилема Хацкевича. Кому довірити вістря атаки «Динамо» в матчі проти «Олімпіакосу»

Динамо Київ 12 Лютого, 21:41 1615
Дилема Хацкевича. Кому довірити вістря атаки «Динамо» в матчі проти «Олімпіакосу»
Фран Соль vs Назарій Русин.

Про проблему відсутності форварда в складі «Динамо» говорять від початку сезону, коли київський клуб попрощався з Мораєшем та Мбокані, а взамін купив талановитого, але не готового до принципово вищого рівня Владислава Супрягу.

Коли через травму випав Артем Бєсєдін, Олександр Хацкевича не ризикнув повністю довіритись вихованцю академії Назарію Русину, а перекваліфікував в нападника номінального вінгера Беньяміна Вербіча. Словенець у важку хвилину команді допоміг, але було помітно, що фланг атаки є для нього більш природнім середовищем.

Тож вболівальники (та й тренерський штаб) з надією очікували зимового трансферного вікна, під час якого Ігор Суркіс обіцяв нарешті вирішити проблему. В київський клуб сватали багатьох, але «Динамо» вчепилось у варіант з іспанцем Франом Солем, який в складі «Віллема» забив 13 голів в 17 матчах, що навіть для чемпіонату Нідерландів з його схильністю до авантюризму виглядало досить солідним показником. Київський клуб, за даними ЗМІ, не пожалів більше трьох мільйонів євро, хоча у Соля влітку закінчувався контракт з «Віллемом».

Дилема Хацкевича. Кому довірити вістря атаки Динамо в матчі проти Олімпіакосу - изображение 1

Здавалось, нарешті питання вирішене. Близькі до клубу люди розповідали, що на покупці Франа наполягав Олександр Хацкевич, якому дуже імпонує стиль гри іспанця. Але підготовчі збори пройшли, а відчуття того, що «Динамо» у виборі основного форварда залишилось на розпутті, не зникло.

Соль повноцінно відпрацював на обох тренувальних зборах біло-синіх, взяв участь в шести матчах і … не забив жодного голу та не віддав жодної результативної передачі. При цьому Хацкевич відверто награвав його у складі, який більше був схожий до основного. Так, форварди бувають різних типів і статистика – не показник. Але ж Соля брали якраз для того, щоб підвищити результативність команди, яка в УПЛ, наприклад, забила лише на один гол більше, ніж «Олександрія», та на два, ніж «Зоря».

Альтернативою Франу під час зборів виступав 20-річний Назарій Русин, який зазвичай або виходив на заміну, або грав тоді, коли відпочинок отримували ключові виконавці. В підсумку збори Русин закінчив з чотирма забитими голами (дубль «Бохуму», по голу «Нью-Інгланд Революшин» та «Волерензі»).

Дилема Хацкевича. Кому довірити вістря атаки Динамо в матчі проти Олімпіакосу - изображение 2

І ось тепер виникає питання: чим керуватиметься Олександр Хацкевич при виборі стартового складу на перший матч 1/16 фіналу Ліги Європи проти «Олімпіакосу»? Бажанням довести президенту, що гроші не були потрачені даремно, чи аналізом даних, отриманих під час роботи на зборах? Соль поки не знайшов взаєморозуміння з партнерами, тоді як Русин демонструє непогане гольове відчуття, помножене на юнацький максималізм та величезне бажання закріпитись в основі.

Не так давно Хацкевич, коментуючи продаж Ярмоленка та перспективи Циганкова, говорив, що «Вите надо выйти». Свої слова тренер підтвердив довірою до молодого гравця, який отримав стабільне місце в основі (щоправда, вимушено). Можливо, зараз такий же момент наступив для Русина? Гравці ж не бездумні машини, вони помічають, в кого йде гра, а хто користується авторитетом чи тягарем фінансової відповідальності. Чи не розхолодить Назарія віра тренера в легіонера-новачка на фоні його успіхів на зборах? Чи не зажине в депресію Соля більш ніж вірогідний невдалий виступ в Греції? Та ще дилема для Хацкевича, від вирішення якої багато в чому буде залежати, як «Динамо» проведе другу частину сезону.