Герой футбольного дня. Дамір Скоміна / Джюнейт Чакир

Світовий футбол 7 Березня, 15:26 1039
Герой футбольного дня. Дамір Скоміна / Джюнейт Чакир
За підсумками матчів Ліги чемпіонів.

Впродовж вчорашніх поєдинків Ліги чемпіонів тримали зв'язок з суддівським експертом Мирославом Ступаром, адже саме суддівські рішення стали одними з ключових нюансів в розподілі сил в поєдинках у Парижі та Порту. Зрештою, зійшлися на думці, що навіть аналізувати немає чого – арбітри розібралися бездоганно. На найвищому рівні.

Герой футбольного дня. Дамір Скоміна / Джюнейт Чакир - изображение 1

»Без VAR тепер нікуди. Інтрига вмиратиме в матчах. Не буде навіть про що посперечатись», - сказав Мирослав Іванович, пригадуючи, вочевидь, хоча б минулий сезон, коли довго точилися дискусії після поєдинку «Реал» - «Ювентус» і того пенальті, призначеного арбітром, у котрого, за словами Буффона, «смітник замість серця». Сьогодні таких дискусій і суперечок не може бути хоча б тому, що арбітри мають змогу переглянути епізод кілька разів і в різних ракурсах. Людський фактор відпадає; залишається лише сухе знання Правил.

З іншого боку, Завжди будуть невдоволені. Ось і після вчорашнього поєдинку ПСЖ - МЮ арбітр Дамір Скоміна потрапив під критику від кількох знаменитих футбольних постатей, серед яких, зокрема – Неймар. Але в бразильцеві вирує радше інстинкт жертви, аніж здоровий глузд. Бо пенальті й справді був: м'яч прилетів не з метра і не з двох, рука Кімпембе була відставленою вбік, площа тіла збільшена. Летіка куля у напрямку воріт, відбувся контакт м'яча з рукою у штрафному майданчику. Е все – аргументи «за». А які аргументи «проти»? так одразу й не сказати. Тут треба віддати належне відео асистенту і помічникові відео асистента, які буквально вблагали Скоміну піти до монітори. Бо ж арбітр в полі першочергово прийняв рішення призначити кутовий удар. Якби не його асистенти, до чвертьфіналу пройшов би ПСЖ.

Герой футбольного дня. Дамір Скоміна / Джюнейт Чакир - изображение 2

Що стосується Чакира, то в нього ситуація була складнішою. Фернандо, не дотягуючись до м'яча після флангового прострілу, явно горів бажання впасти у штрафному майданчику і зробив це, відчувши, як його футболка «приклеїлася» до руки Флоренці. Чакир не мав іншого вибору, адже на повторі чітко видно, як розтягується форма Фернандо і що немає офсайду. Арбітр може легко обґрунтувати своє рішення з пенальті. Але не зміг би знайти пояснень протилежному рішенню.

У суддівського експерта запитання з'явилися до футболістів, а не до судді. Точніше, не запитання, а ремарка. Мовляв, гравці ще просто не усвідомили того, що застосування системи VAR присікає будь-які грішки. Якщо раніше подібні трюки, як в ситуації з Флоренці-Фернандо, могли зійти з рук, то зараз – ні. Потрібно звикати грати у штрафному майданчику максимально коректно.

Герой футбольного дня. Дамір Скоміна / Джюнейт Чакир - изображение 3

Й справді, подобається це комусь, чи ні, але »Без VAR тепер нікуди» (с).