Ващук: «Збірна Шевченка може здобути перемогу в грі з Португалією»

Футбол України 20 Березня, 12:33 910
Ващук: «Збірна Шевченка може здобути перемогу в грі з Португалією»
Колишній захисник київського «Динамо» Владислав Ващук повідав своє бачення стартового матчу збірної України в кваліфікації до чемпіонату Європи проти команди Португалії.

— Пане Владиславе, ви двічі грали за збірну України проти Португалії в 1990-х роках. Які очікування від нової зустрічі національних команд, але вже в якості глядача?

— Всьому свій час. Тоді були зовсім інші команди. Зараз Португалія може як проявити себе, так і розчарувати. Бракує команді стабільності. Сподіваюся на позитивний результат. Більшість гравців знають, як поводитися в таких матчах і виконувати завдання, які поставив тренер. Думаю, що зараз ситуація в команді набагато краща, ніж два років тому.

Зараз ситуація в команді набагато краща, ніж два роки тому

— Проти топових збірних українська команда себе добре показує на контратаках. У Португалії це спрацює?

— Можливо. Це наш козир і стиль – швидкі контрвипади. Довго розпасовуватися ми не можемо.

— Центральна постать португальців усім відома. Чи реально «закрити» Роналду на полі?

— Я неодноразово бачив матчі, коли проти нього персонально грали 2-3 гравці та не дозволяли пройти далі. Що стосується гри в карному та воротарському майданчиках – це вже складніше завдання. Ближче до воріт Кріштіану почувається комфортно. Захисники в таких випадках не мають права на помилку. Він класний майстер у плані завершення атак, вміє високо вистрибувати. Проте ще багато залежатиме від дій його партнерів. Подивимося на тлі такого суперника рівень збірної та окремих гравців.

Після українського паспорту Морасс має отримати військовий квиток, якщо я правильно розумію

— Головна тема останніх днів – натуралізація Мораєса. Яке ваше ставлення до появи бразильця в збірній України?

— Насамперед він отримав українське громадянство, запевняє, що вивчив гімн. Однак найголовніше, щоб він хотів жити тут, щоб справа не завершилася футболом і паспортом. Мораєсу потрібно увімкнутися в життя України. Інша справа, що після українського паспорту Жуніор має отримати військовий квиток, якщо я правильно розумію. Потрібно думати не лише про футбол, а присвятити себе новій домівці.

З іншого боку, це сильний футболіст, який точно не завадить збірній на вістрі атаки.

— У Мораєса відмінне взаєморозуміння з іншим бразильцем з «Шахтаря» Марлосом. Чи допоможе це збірній?

— Авжеж! Бразильці добре відчувають один одного. Більше того, Мораєс у чемпіонаті України грав разом з багатьма збірниками в «Динамо».

— Які у вас будуть прогнози на перший матч у кваліфікації до чемпіонату Європи?

— Усі думають про нічию. Утім, було б добре повернутися додому з перемогою. Це б додало впевненості в собі футболістам. Подивимося, не хочу загадувати наперед.

Можливо, з Люксембургом буде навіть важче, ніж з Португалією

— Після Португалії буде поєдинок з Люксембургом. Це вже буде зовсім інші гра з великою ротацією?

— Сьогодні в європейському футболі прохідних матчів немає. Люксембург вміє грати та захищатися. Скільки вже такого бувало, що одна команда завдає 47 ударів, відбиває увесь каркас воріт, а забити не вдається, зате суперник один раз переходить центральну лінію поля та забиває вирішальний гол. До того ж сьогодні систему відеоповторів VAR почали застосовувати, тому до всіх опонентів потрібно ставитися з повагою. Давайте спочатку виграємо, а потім будемо говорити, сильний був суперник чи ні.

— Тобто зараз не можна сказати, що матч з Люксембургом буде легшим, аніж з Португалією?

— Не буде легко. Можливо, навіть важче буде після португальців. Багато речей потрібно буде перебороти в собі.

— Ми починаємо європейський вдбір з двох матчів поспіль на виїзді. Це не може стати проблемою?

— Припускаю, що це навпаки може зіграти нам на руку. Господарям поля буде важче в психологічному плані, тому що він них будуть вимагати позитивний результат. Португальцям потрібно обов’язково вигравати перед своїми вболівальниками, щоб почати з перемоги. Водночас нам потрібно просто сконцентруватися на результаті.

Хороший результат після двох матчів? Максимальний – шість очок

— Скільки очок за дві зустрічі будуть вважатися хорошим результатом?

— Максимально – шість. Чому ні? Збірна Шевченка може здобути перемоги і проти Люксембургу, і проти Португалії. Думаю, що так і повинно бути. Знаю, що хлопці серйозно налаштовані на майбутні поєдинки.

— Кваліфікація чемпіонату Європи лише починається. На вашу думку, які шанси в України пробитися на Євро?

— Це буде зрозуміло після перших трьох матчів. Тоді можна скласти картину про стан справ збірної України у відборі. Крім того, цікаво подивитися на наших суперників у справі. Потім будемо дивитися: є в нас шанси чи немає. У принципі, ми претендуємо на вихід на Євро. У кожної збірної є свої проблеми, не лише в нас. Головне – це зберігати чудову атмосферу в нашій команді та виконувати вказівки тренера під час матчів.