Ігор Циганик: «Мораєс? Проти команди Шевченка йде війна!»

Збірна України 26 Березня, 20:31 5917
Ігор Циганик: «Мораєс? Проти команди Шевченка йде війна!»
В португальців раптом з’явилися претензії, буцімто Мораєса неправильно натуралізували і він не мав права грати у поєдинках у складі збірної України.

Про це розповів Ігор Циганик в ефірі програми Циганик LIVE.

Наразі в УЄФА жодних скарг ні від Португалії, ні від Люксембурга немає! Португалія вже й не подасть скаргу, оскільки її можна подавати тільки протягом 24 годин після матчу! А от в Люксембургу дещо інша ситуація. Вони роздумують, чи подавати скаргу. Локальні ЗМІ тиснуть на федерацію. Хоча виграти цю справу вони не зможуть. Швидше за все вони підуть на те, щоб подати скаргу!

Ігор Циганик пояснює, в чому проблема із натуралізацією Мораєса:

Суть проблеми: УЄФА має дозвіл на натуралізацію футболістів! Є певні правила та умови отримання футбольного громадянства. В 2011 році Мораєс підписав контракт з донецьким Металургом. Потім поїхав в ЦСКА Софія і в липні 2012-го почав виступати за донецький Металург. Потім перейшов у Динамо, а звідти – у Шахтар. В принципі, проблем немає! Він виконав усі умови. 5 років безперервного перебування в Україні гарантують йому український паспорт та виступи за національну збірну. Португальці наполягають на тому, що він був в оренді в Китаї. Він там виступав 4 місяці. Це так і було. І от португальці вважають це вже не безперервним перебуванням на території України. Ми пам’ятаємо, що в нього була бійка з футболістами донецького Шахтаря. 5 матчів дискваліфікації – і цого відправили в оренду. Але потім повернули. Якщо юридично підходити до цього питання – жодних проблем немає! Чинне законодавство дозволяє бути відсутнім на території держави 183 дні в сумі на рік.

Поведінку португальських ЗМІ Циганик пояснює так:

Португальські ЗМІ просто хочуть здійняти бучу. Побаламутять, та й забудуть! У мене таке враження, що проти команда Шевченка йде війна. Можливо, не так в Україні, як за межами України. А може хтось в середині намагається баламутити, щоб потмі закинути Шевченку, що в нього не все виходить в збірній! Є люди, які певно дуже заздрять успіху. 4 очки – це хороший результат. Особливо перед домашніми матчами проти Сербії та Люксембургу. Відрядження в Китай не можна вважати приватною справою, це відрядження. Контракт із київським клубом в нього не призупинявся, він не закінчувався. Дивно, що така ситуація взагалі виникла. Я сумніваюся, що португальські журналісти рахували дні. Чи взагалі, хтось знає, хто такий Жуніор Мораєс, скільки він прожив в Україні, скільки був поза межами, скільки він зіграв в Україні. Хтось повинен був вкласти в їхні вуха. А хто? Це цікаве питання. У мене внутрішнє переконання, що хтось працює проти команди Шевченка.