Мораєс вперше прокоментував скандал зі зміною громадянства

Збірна України 27 Березня, 18:13 3144
Мораєс вперше прокоментував скандал зі зміною громадянства | 19-27
Новоспечений українець впевнений, що процедура його натуралізації не порушувала ніяких законів.

Днями португальський портал Maisfutebol заявив, нібито ФФУ порушила правила при натуралізації Жуніора Мораєса – форвард не проживав в Україні безперервно протягом 5 років, як того вимагає статут ФІФА. До оренди в Китай в 2017-му він прожив в Україні лише 4 роки і 8 місяців. За словами видання, федерації Португалії та Люксембурга вже направили протести в УЄФА, і якщо футбольна влада вирішить покарати максимально строго, Україну чекають технічні поразки в двох зіграних матчах відбору ЧЄ-2020.

«Наскільки я розумію, якщо ФІФА допустила зміну його Асоціації з Бразилії на Україну, значить, у них були аргументи, і рішення вони вважали правомірним. У нашому законодавстві вказано, що людина повинна прожити останні 5 років в країні, але прямо не говориться, що він не має права за цей час виїжджати за кордон. Питання дуже спірне і, думаю, навіть якщо справа дійде до суду, дуже велика ймовірність перемоги нашого боку», – прокоментувала ситуацію адвокат Діна Дрижакова, директор юркомпанії «Прима лідер груп».

Сам Мораєс на питання «Сегодня», чи чув він про протест, заспокоїв: «Я думаю, все нормально. У Федерації все перевірили, перш ніж я вийшов грати за збірну України».

У свою чергу у Федерації футболу України заявили, що процедура натуралізації Мораєса була дотримана і все терміни витримані.

Зазначимо, що в Україні безперервним роком проживання вважається перебування на території країни 183 дні. А при визначенні кількості років, прожитих в країні, для громадянства ФІФА включаються норми місцевого законодавства. Коли Мораєс виступав в оренді, він провів у тому році більше 183 днів в Україні і, по ідеї, нічого не порушив.