Олександр Хацкевич: «За перший гол не виставляються, тому що не знаєш, коли заб'єш другий»

Динамо Київ 2 Квітня, 11:41 1243
Олександр Хацкевич: «За перший гол не виставляються, тому що не знаєш, коли заб'єш другий» | 19-27
Наставник «Динамо» оцінив гру своїх підопічних у складі збірної України в перших матчах відбору на Євро-2020.

- Як би ви оцінили внесок ваших підопічних в результат двох перших матчів збірної в рамках відбору до Євро-2020?

- Почнемо з того, що в збірну було викликано дев'ять динамівців. Це показує, що їх рівень відповідає вимогам головного тренера. А вибір гравців, які виходять на футбольне поле і безпосередньо на гру - це вже рішення Андрія Шевченка, і його потрібно поважати.

Що стосується самих гравців, то Миколенко зіграв дві гри на досить високому рівні, і це не рахуючи, що в 19-річному віці провів 10 матчів менше ніж за 40 днів. У першій грі він відрізнявся надійністю в обороні і підключенням в атаку. Всі його дії були доречними. Для Віталіка на полі не було авторитетів, довелося навіть «покусати» самого Роналду (сміється). Мені його гра в двох поєдинках сподобалася.

Віктору Циганкову було важко увійти в ритм за 20 хвилин до кінця матчу при захисній грі з португальцями, діючи переважно без м'яча. Гра в захисті - не найсильніша сторона Віктора, але за останній час він показав, що коли потрібно, грає на команду в цілому і на оборону зокрема. Не знаю, які вимоги були до нього з виходом на заміну, але він зробив, що міг на благо результату, відпрацьовуючи в захисті. А ось проти Люксембургу Віктор став тим гравцем, який вплинув на результат поєдинку. Загострював гру, продуктивно діяв на команду, забив м'яч, тому його коефіцієнт корисної дії можна назвати ефективним.

Микита Бурда - це хлопець, що відрізняється надійністю. Ще б додати при переході з оборони в атаку, налагодити перший пас, саме додати впевненості в цьому компоненті і можна вважати, що він на правильному шляху. Зі своїми обов'язками він справився. Так, в епізоді з пропущеним м'ячем завжди є елемент випадку, рикошет зіграв за збірну Люксембургу. Але сам момент, з якого все почалося, розбере тренерський штаб. Віталій Буяльський виходив на короткий час, тому немає сенсу коментувати якісь його дії.

- Перший гол за збірну в своїй кар'єрі забив Віктор Циганков. У подібних випадках винуватець торжества виставляється в клубі? Чи є така практика?

- Уже не перший рік в команді як тренер, а до цього як футболіст, але не пам'ятаю випадку, щоб хтось виставлявся. За перший гол не виставляються, тому що не знаєш, коли заб'єш другий. Можна потім довго чекати (сміється). Головне – м’яч був забитий в потрібний момент «в роздягальню», бо виходити на другий тайм за рахунку 0:1 було б неприємно. Завдяки голу і результат виявився позитивним. Так що дебютний м'яч Віктор запам'ятає надовго.

- Як «Динамо» без збірників провело тайм-аут в чемпіонаті? Що корисного взяли зі спарингів?

- Підготовку проводили змішаним складом. Шість гравців з першої команди, п'ять з U-21, чотири з U-19. Три дня провели в досить інтенсивному режимі, і потрібно сказати, хлопці молодці витримали весь обсяг роботи. Провели спаринг з житомирським «Поліссям» для підтримки ігрового тонусу, - цитує Хацкевича UA-Футбол.