Олександр Хацкевич: «Образи на Кадара в мене немає»

Динамо Київ 2 Квітня, 12:55 2075
Олександр Хацкевич: «Образи на Кадара в мене немає»
Головний тренер київського «Динамо» розповів про те, хто замінить Соля, та як спілкується з Кадаром.

- З усіх українських клубів «Динамо» пройшло найбільш довгу дистанцію в єврокубках. Що заповнилося найбільше на цьому етапі? Чи змогли гравці переключитися на внутрішній чемпіонат?

- Як би нас не критикували ЗМІ, телебачення, експерти, після матчів з «Челсі», я точно знаю, ми стали сильнішими після цієї європейської компанії. Оцінюю виступ команди позитивно. На сьогоднішній день «Динамо» гідно представляло, як сам клуб, так і України в Лізі Європи. Ми показали, що команда була готова в цей період часу грати по два матчі на тиждень. Після неприємної поразки від «Челсі» в наступній грі з «Олімпіком» команда зуміла витримати психологічний удар і бути стійкою в подальшому.

- Як довго відходите від таких болючих поразок, як від «Челсі»? Чи є у вас спосіб зняття стресу?

- За ті два роки, що я в «Динамо» в якості головного тренера, навчився придушувати всякі психологічні невдачі в собі. Немає часу на переживання, страждання, самобичування, тому що графік матчів досить насичений. Через три дні наступний поєдинок, до якого потрібно бути готовим. Вже вироблений імунітет до стресових ситуацій.

Олександр Хацкевич: Як би нас не критикували, точно знаю - Динамо стало сильнішим - изображение 3

- Ви вже на тренерському терені більше 10 років. Чи є у вашій роботі таке, що ще не встигли пізнати?

- Є гарне прислів'я: «вік живи, вік учись». Був період часу, коли працював з дублем, потім з «Динамо»-2 в Першій лізі. У цьому відрізку часу довелося працювати з тренерами Юрієм Сьоміним, Олегом Блохіним, Сергієм Ребровим. А якщо взяти ігри під керівництвом Валерія Лобановського - це життєвий і футбольний досвід, який зараз мені знадобився. У всіх перерахованих тренерів різні погляди, вони різного віку, у них різні цінності життя і різна ментальність, але попереду ще є багато знань.

- Чи часто ви в роботі з непокірними підопічними проводите паралелі зі свого ігрового минулого, але потім ставши тренером зрозуміли, як же я в ті роки був неправий?

- Паралелі точно не проводжу. У нашому тренерському штабі є, що кому розповісти. Ми можемо показати, підказати, а розмови на кшталт: «ось ми свого часу були правильними, а ви не такі» не вітаються, і впевнений вони не сприймуться футболістами. Коли був гравцем, міг поговорити з тренером, висловити свою позицію, і то один на один, коли у тебе є своя думка. Немає своєї позиції, немає своєї думки - тоді роби те, що тобі кажуть.

- Дистанція з «Шахтарем» становить 7 очок. Судячи з усього, збираєтеся скоротити відставання в особистих зустрічах?

- Відповім коротко. Залишилося 10 турів і нам грати не тільки з «Шахтарем».

- Хто із запрошених гравців пройшов адаптацію швидше за інших новачків?

- Швидше за всіх адаптувалися Кендзьора, Вербіч і Піваріч. Їм не знадобилося багато часу на адаптацію. Вивчили швидко мову, що найголовніше. Це гравці з високим футбольним інтелектом і для «Динамо», і для своїх національних збірних. Складніше далася адаптація бразильцям Че Че, Буено, Сідклею. Інший менталітет, мова, а найголовніше зовсім інший футбол для них. Фран Соль швидко пристосовується під наші реалії. Хоча спочатку довелося вислухати докори - кого взяли, кого купили. Соль на зборах не міг ніяк забити свої перші голи, щоб підтвердити значимість покупки. Але потім почався чемпіонат, єврокубки, і в трьох іграх забив два м'ячі. Це хороший показник для нападника? Думаю, так. Бачу, як він спілкується, як його прийняла команда, якій він хлопець, йому не складе труднощів зрозуміти наш футбол. На жаль, травма вибила його на тривалий термін.

Олександр Хацкевич: Як би нас не критикували, точно знаю - Динамо стало сильнішим - изображение 4

- У зв'язку з травмою Соля будете і далі довіряти Русину, чи знову використаєте Вербіча на вістрі атаки?

- Русин в тих матчах, в яких грав, показав гольове чуття. Може, не вистачає якихось якостей, про які ми знаємо, але головне завдання нападника - забивати м'ячі. Якщо він буде продовжувати в тому ж дусі, як зіграв проти «Олімпіка», то буде затребуваний.

- Нещодавно в інтерв'ю Тамаш Кадар заявив, що йому було комфортніше спілкуватися з Ребровим, оскільки він знає англійську. Чи немає у вас проблем з цього приводу?

- Ніякої образи немає. Якщо у мене є які-небудь питання або вимоги, то можу поговорити через перекладача. Якщо у нього є до мене питання, він завжди заходить і у нас є діалог.

- Чому ви вирішили все ж виставити Кадара на другу гру з «Челсі», а не Шабанова, який до цього діяв цілком впевнено? Як показав матч, Кадар зіграв не на належному рівні.

- Завжди буду говорити, що потрібно поважати думку тренера. Ніхто не знає, як би зіграв Шабанов. Тому все відносно. Ті моменти, за які повинен був відповідати Кадар, ми розібрали і показали. Це моє рішення. Після гри всі можуть говорити, хто повинен грати і чому. Я прийняв таке рішення, за нього і відповідаю.

Олександр Хацкевич: Як би нас не критикували, точно знаю - Динамо стало сильнішим - изображение 5

- Чи багато у вас претензій по самовіддачі і якості гри до підопічних?

- Що стосується самовіддачі, претензій практично немає. Може в якихось моментах гри, в окремих епізодах. Все це в індивідуальних бесідах. Це повинно бути підкріплено відеоматеріалом і цифрами, які використовуються при розборі матчів. Потрібно вдосконалювати як саму гру, так і розвивати індивідуальні дії.