Хацкевич: «Про кубкову зустріч з «Шахтарем» не думаємо, всі сконцентровані на грі з «Зорею»

Динамо Київ 2 Квітня, 17:01 1018
Хацкевич: «Про кубкову зустріч з «Шахтарем» не думаємо, всі сконцентровані на грі з «Зорею»
Олександр Хацкевич поділився думкою про рівень чемпіонату України, а також про бажання Миколи Морозюка залишитися грати в Туреччині.

- Скоро українських уболівальників чекає чергове Класичне протистояння: «Динамо» зіграє з «Шахтарем» в Кубку. Хтось після гри припинить боротьбу. Чи відчувається напруга перед таким відповідальним поєдинком?

- Напруження немає, так як готуємося до найближчого поєдинку з «Зорею». Підготовка йде від матчу до матчу, тому що в будь-якій грі можуть статися різні непередбачені ситуації - травми, отримання карток. На сьогоднішній день всі сконцентровані на грі з «Зорею». А потім будемо думати про кубкове протистояння.

- Як ви думаєте, чи росте майстерність гравців «Динамо» після легких перемог, на кшталт, 5:0 в матчі з «Зорею» або 4:0 проти «Арсеналу»? І чи виграє від цього український футбол, коли немає конкуренції, немає боротьби? Це сила «Динамо» чи слабкість інших?

- Це здається, що той же поєдинок з «Зорею» складався легко. Були і важкі епізоди, коли луганці володіли м'ячем, почали матч упевнено. Так, рахунок великий, але не сказав би, що перемога далася легко. З «Арсеналом» було видно - зустрічалися дві команди різного рівня і класу. Погоджуся, що в таких іграх великого зростання в майстерності у хлопців немає. Ми просили гравців грати на максимальних швидкостях. Але щоб ти не говорив, коли команда після першого тайму виграє 4:0 за тотальної переваги, виходячи на другий тайм, футболісти думають вже про наступний матч. Зрозуміло, що рівень чемпіонату на даний момент можна назвати посереднім, навіть не середнім. Хоча в першу шістку вийшли непогані команди і кожен матч буде проходити на максимальних зусиллях.

- У недавньому інтерв'ю динамівець Микола Морозюк сказав, що не хоче повертатися в чемпіонат України, так як грати в ньому нецікаво. Важко з ним сперечатися: матчі проходять без глядачів в гробовій тиші. Тільки 4-5 поєдинків у сезоні між «Динамо» і «Шахтарем» можна з цікавістю дивитися. А решта…? Яка ваша думка? Ми коли-небудь повернемося до рівня чемпіонату України 7-8-річної давності? Що, по-вашому, може допомогти вийти з цього глухого кута?

- У Миколи є з чим порівняти. Напевно, чемпіонат Туреччини на сьогодні більш конкурентоспроможний, ніж наш. Там футбол як релігія, тому хороша наповнюваність стадіонів. У нього є своя позиція, яку я поважаю. Погравши в хорошому чемпіонаті, не хочеться повертатися на рівень нижче - це його думка.

А як нам повернутися на колишній рівень? Ми бачимо, що відбувається. Війна, економіка лежить - все це сильно впливає на розвиток не тільки футболу, але і спорту в цілому. Від цих проблем футбол не стає сильнішим. Коли зустрічаємося з командами європейського топ-рівня, то інтенсивність гри абсолютно інша.

Раніше у нас було багато сильних команд, крім «Динамо» і «Шахтаря» - це «Дніпро», «Металіст», та ж «Зоря», тому було багато напружених поєдинків, було «рубилово», на стадіон приходило багато глядачів. У кожній команді грали висококваліфіковані легіонери з різних країн, не тільки Європи, а й Латинської Америки. Також грало по 3-4 гравця рівня національних збірних своїх країн. Потім відбулися ті події, які ми маємо. Може найближчим часом все зміниться на краще, економіка, рівень життя людей, тоді й підніметься футбол.