Мирослав Ступар: «Гармаш взяв суперника «на Одесу», а Мораєс отримав заслужене друге попередження»

Динамо Київ 8 Квітня, 10:20 2289
Мирослав Ступар: «Гармаш взяв суперника «на Одесу», а Мораєс отримав заслужене друге попередження»
Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар розібрав суперечливі епізоди у матчі 1/4 фіналу Кубка України «Шахтар» - «Динамо».

- Чергове українське класіко, яке завжди проходить у напруженні, нервовій обстановці, коли команди йдуть «стінка на стінку», збігаються футболісти, апелюють до арбітра. В такому поєдинку гравці знаходяться на підйомі своїх фізичних і нервових сил, що часом шкодують від того, що зробили, чи сказали. Ми бачили як вчинив Гармаш, але йому притаманна така поведінка. Тут нема чого дивуватися. Дениса хоч виховуй, хоч не виховуй - він завжди буде Гармашем. І те що він зробив на полі... Колись в дитинстві ми казали: «Візьми його на Одесу». От Гармаш і взяв суперника, боднув головою, за що й отримав пряму червону картку. Цілком заслужену.

А ось перша жовта картка Жуніору Мораєсу... напевно, він щось сказав неприємне. Тому що жодних контактних або фізичних дій з його боку не було. Можливо, Козиряцький покарав нападника «Шахтаря» за довгий язик, але я не можу стверджувати. Це лише припущення.

Друге порушення Мораєса було очевидним. Хтось його захищає. Справді? Шапаренко швидко проштовхнув м'яч, а Жуніор в'їхав йому в корпус. Формально це жовта картка. Якщо б Козиряцький не виніс покарання, то йому потім говорили б, що він діяв непослідовно, не витримав одну лінію.

Можливо, це моя суб'єктивна точка зору, але вважаю Максима Козиряцького найкращим арбітром української Прем'єр-ліги. Ми бачили суддів, які обслуговували поєдинки між «Шахтарем» і «Динамо». У них була своя інтерпретація правил гри. Згадаємо Можаровського і Труханова. Були моменти, коли вони щось гавили, або придумували. На щастя, Козиряцький цього не допустив, а витримав одну лінію у відношенні як до однієї команди, так і до іншої. Незалежно, це «Шахтар» чи «Динамо».

На мою думку, неетично висловився один із експертів телеканалу «Футбол», який сказав: «Мені здається, що арбітр проявить свої симпатії до «Динамо». Ну що, хіба були симпатії до киян? Козиряцький об'єктивно підходив до будь-якої ситуації, вчасно застосовувавши привінтивні заходи. Підкликав до себе футболістів, проявив характер: хлопці, я тут на полі, щоб управляти грою. Я - арбітр і вирішую. Я для футболу, а ви для гри. Ви граєте, а я буду судити. Дуже добре, що Козиряцький проявив психологічну стійкість. Арбітр який має мужність і психологічну стійкість - буде дуже хорошим рефері. Так, він може помилятися, як і всі люди, адже без помилок не буває арбітрів.

Дуже погано, що Козиряцького маринували 7-8 років у Першій лізі і чомусь ніхто не помічав. А коли йому прийшлося обслуговувати матч «Арсенал-Київ» - «Ворскла», а це теж був маленький фінал. Полтавцям обов'язково потрібно було перемагати, щоб потрапити до першої шістки. І на останній хвилині Козиряцький призначив заслужений пенальті у ворота «Ворскли». Він не розгубився. І це робить йому великий плюс.

Що стосується жовтих карток у матчі «Шахтар» - «Динамо», то їх було дуже багато і всі вони, на мою думку, справедливі. Було достатньо порушень з боку обох команд, але ці ігри завжди так проходять. Якщо б поєдинки між нашими грандами були не емоційними і спокійними, то не було б глядачів на трибунах. Слава Богу, що в Україні залишились дві команди, на які збирається велика кількість вболівальників.