Герой футбольного дня. Денис Гармаш

Динамо Київ 12 Квітня, 11:55 1107
Герой футбольного дня. Денис Гармаш Фото: ФК Динамо
За підсумками новин про відсторонення гравця на чотири матчі.

Сьогодні Денис Гармаш уже не є настільки важливим гравцем для «Динамо», яким був, наприклад, ще рік тому. Пригадується шлях киян сіткою Ліги Європи 2017/18 і вилучення Дениса, котре він заробив в першому матчі протистояння з «Лаціо». Багато вболівальників раділи з того приводу, що Гармаш точно не зіграє у матчі-відповіді з «орлами», розраховуючи, що ця обставина допоможе киянам відстояти прийнятний результат першої серії дуелі (виїзна нічия 2:2). Не допомогла.

Звісно, говорити про те, що тоді «Динамо» поступилося «Лаціо» 0:2 саме через відсутність Дениса Гармаша – безглуздо. Однак варто визнавати, що більшість експертів, журналістів, фахівців в той час хвалили гру Дениса в контексті тієї інтенсивності, яку футболіст давав на полі. Це допомагало, попри всі недоліки Гармаша, рости і розвиватися молодим гравцям.

Нині ж вплив Гармаша на гру «Динамо» значно понизився. Пов'язано це, в першу чергу, з підвищенням ефективності дій Шапаренка, Шепелєва, Буяльського та інших футболістів, на кого робить ставку тренерський штаб. Тому Денис Гармаш зі своїм великим досвідом опинився в ролі своєрідної «затички»: то в ролі нападника зіграє, коли зіграти нікому, то Буяльського в центрі поля підмінить.

Проблема в тому, що характер Гармаша не змінюється. Якщо його гра з кожним роком втрачає барви, то імпульсивність і неврівноваженість лише підсилюються. Точніше, сильніше виділяються на фоні постійного скорочення виділеного Гармашу ігрового часу. І в кубковому матчі з «Шахтарем» Денис, мабуть, перевершив самого себе: замість героя поєдинку (як автор голу) пішов з поля як антигерой і один з тих, через кого «Динамо» втратило шанс прикрасити сезон перемогою в Кубку.

Чотири матчі відсторонення – то покарання не лише за дотик своєю головою до голови Мораєса. То наслідок бездіяльності клубу в процесі захисту свого футболіста і похідна від репутації Дениса Гармаша як футбольного грубіяна. Про це не завуальовано в своїй промові сказав секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко. Це, власне, перебуває на поверхні цієї неприємної в цілому історії.

І від цієї дискваліфікації Гармаша «Динамо» насправді нічого не втратить. Бо втрачати в цьому сезоні вже немає чого апріорі. З Гармашем чи без нього.