За український футбол заступився Зідан. Але це нам не допоможе

Футбол України 16 Квітня, 14:42 3954
За український футбол заступився Зідан. Але це нам не допоможе
Футбольна Європа нині перебуває на шляху до насправді історичного моменту. І якщо чиновники з УЄФА і надалі будуть сходити з розуму, то українському футболу буде зовсім важко. У даному випадку без різниці – «Шахтарю» або «Динамо», чи «Зорі» з «Олександрією»...

Вже не раз були чутки, що Асоціація європейських футбольних клубів (ЕСА) хоче організувати турнір, який буде вигідний тільки тим клубам, які будуть брати у ньому участь.

Свого часу були розмови, чи є сенс змінювати формат нинішньої Ліги чемпіонів. Звичайно, там є нюанси з приводу нарахування бонусів. І саме тому виникає перший, і основний, нюанс не нашу користь.

Наприклад, «Ювентус» за підсумками домашнього матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів проти «Атлетико» продав квитків на суму 5,5 мільйона євро, перевершивши попередній рекорд на 500 тисяч євро. Для України ця сума, чесно кажучи, абсолютно нереальна...

УЄФА – корислива організація

УЄФА хоче мати великі прибутки, щоб напихати свої кишені. І «Шахтар» чи «Динамо» у плани цієї організації, на жаль, не входять. Розгорнуто описувати навіть не хочеться, адже люди, які мають спортивний досвід в Україні, розуміють, як важко заробити на футболі у нашій країні.

Доводиться говорити про 2 тисячі глядачів на трибунах вітчизняних арен. Або про 3 тисячі. Це вже як кожен клуб собі «допише»... У Європі ж навіть на аутсайдерів збираються ледь не повні стадіони.

Так, на єврокубки в Україні уболівальники ходять краще, але і за таких умов стадіони повністю заповнюються вкрай рідко. Наприклад, навіть на «Челсі» НСК «Олімпійський» не був заповнений вщент.

Як бути нам?

У планах УЄФА створити Суперлігу вже до 2024 року. У ній братимуть участь 32 клуби. Наразі УЄФА не оголошує, що це за клуби, але всі розуміють, що це – економічно стабільні клуби. Ми ж наразі до такої когорти не входимо. І ніколи, напевне, не входили.

Що ми можемо сказати за себе? Нічого... У нинішній ситуації жоден з клубів не зможе претендувати на потрапляння навіть до умовної «лави запасних» до тих 32-х обраних клубів.

УЄФА потрібне лише зростання позначки € на рахунку. А «Динамо» та «Шахтар» навіть разом узяті не зможуть задовольнити такий показник. І УЄФА абсолютно не буде зважати на титули наших клубів. А таких назбиралося вже чимало. Одне «Динамо» може похвалитися Олегом Блохіним, Ігорем Бєлановим та Андрієм Шевченком. У «гірників» же в активі Кубок УЄФА-2008/09.

Зінедін Зідан – людина, яка підтримала «маленькі» клуби

І у підсумку виходить, що за нас (не прямою мовою, але все ж) заступаються відомі люди.

«Я не знаю, що чекає Лігу чемпіонів. Маленьким клубам важко грати. Але мені подобається, що вони у ній беруть участь. Хто не може регулярно грати у Лізі чемпіонів, переживають особливі моменти, опиняючись там. Це чудово. Всі хочуть прогресувати», - заявив легендарний француз.

Але і він визнає, що, можливо, щось потрібно змінити.

«Проте потрібен баланс. Але я не знаю, у чому суть реформи. Подивимося», - додав Зідан.

І тут відразу ж знову всі задумалися, що Україні так нічого «солодкого» може і не дістатися. Будемо грати самі із собою?.. Чи УЄФА видумає чемпіонат Східної Європи та Скандинавії? Цій організації вигадати щось подібне – раз плюнути.

Ярослав Твардовський, для «Динамоманії»