​Очима фахівців. Що світить чемпіонату України: спроба розібратися

Футбол України 3 Травня, 20:10 1276
​Очима фахівців. Що світить чемпіонату України: спроба розібратися
З допомогою вітчизняних фахівців, які не з чуток знають внутрішню кухню, пробуємо розібратися в двох питаннях:

1. Чи підвищився рівень вітчизняної Прем'єр-ліги за останні роки?

2. Що потрібно робити, щоб наш чемпіонат якомога швидше встав на ноги?

Анатолій ДЕМ'ЯНЕНКО

(екс-головний тренер Динамо)

1.На мій погляд, вітчизняний чемпіонат, незважаючи на свій невисокий рівень порівняно, скажімо, з 2012-м або 2013 роком, не стоїть на місці. Він живий, у Прем'єр-лізі виступає 12 команд, але є перспектива повернення на футбольну карту УПЛ колективів з Дніпра, Луцька, Харкова. Найбільшим позитивом нашої першості в цей час вважаю той факт, що всі команди елітного дивізіону довіряють молоді, і вона зростає. Сподіваюся, скоро це принесе свої плоди…

2.Мені здається, подальша перспектива до зростання нашого чемпіонату пов'язана із загальним економічним станом країни. Буде в цій галузі стабільність, буде підвищуватися і добробут клубів. Відповідно, і рівень нашого чемпіонату стане на порядок вищим.

Юрій БАКАЛОВ

(екс-головний тренер Арсеналу та Львова)

1.Мені складно судити, здали лідери, або це середняки підтягнулися. Тим не менш, мені є з чим порівнювати, тому можу сказати, що рівень Прем'єр-ліги підвищився, крок був зроблений. На моїй пам'яті не було по суті жодного прохідного матчу. Сподіваюся, що так буде і далі.

2.За помахом чарівної палички зробити це не вийде, але, вважаю, наш чемпіонат рухається в правильному напрямку. З'явилися молоді амбітні тренери. Кожен з них намагається впроваджувати свої нові ідеї. Це теж, вважаю, також дало невеликий поштовх нашому футболу. Хочеться, щоб нарешті глядач пішов на стадіон, як це було не так давно. Може, і з боку держави підуть якісь преференції людям, які вкладають гроші у футбол. Думаю, щоб вийти на більш високий рівень, потрібно трохи почекати…

Олексій БЄЛІК

(екс-нападник Шахтаря)

1.Я думаю, що наш чемпіонат зараз на тому ж рівні, що і десь рік чи два тому. Ми поки що більше тупцюємо на місці. Сподіваюся, що в наступному сезоні, з поверненням в УПЛ Дніпра-1, може, Волині або Металіста 1925, Прем'єр-ліга стане жвавішою і додасть в привабливості.

2.Мені здається, що нинішня система проведення чемпіонату з поділом клубів на шістки принесла свої плоди. Тому що, якби грали за класичною схемою, половина матчів була б нецікава, в них була б відсутня інтрига. Зараз майже всі команди вирішують свої завдання. Хоча особисто я, зізнаюся, спочатку не вірив, що поділ на шістки піде чемпіонату на користь. Мені здається, щоб було ще цікавіше, потрібно після першого етапу ділити очки навпіл, як в Бельгії. Поки економічно і фінансово наші клуби не зміцніють, інтригу в першості ми можемо нав'язати тільки такими штучними методами. Зараз же у нас, у кого краще фінансовий стан, той і вище в турнірній таблиці.