Динамівське міжсезоння: Йожеф Сабо розповів, трансфер на яку позицію очікує найбільше

Динамо Київ 31 Травня, 15:17 2896
Динамівське міжсезоння: Йожеф Сабо розповів, трансфер на яку позицію очікує найбільше
Колишній тренер київського «Динамо» розповів про очікування від літніх трансферів киян та спрогнозував переможця фінального матчу Ліги чемпіонів.

— Керівництво клубу має мати мільйони для придбання дійсно хорошого гравця. Я проти підписання вільних агентів – і там не підійшов, і там, а «Динамо» бере. Це вже другий чи третій сорт. Потрібно бути уважними. Це ж київське «Динамо», все таки…

Першочергово, киянам потрібен кваліфікований опорний півзахисник, який вміє відбирати і починати атаку, грамотно бачить поле та мало помиляється. Вік – до 25 років. Такі гравці є, але потрібні гроші.

Ще обов’язково потрібен забивний форвард. Без нього ніяк. Якщо фланги працюють, а в «Динамо» є Циганков, який показує хорошу гру від матчу до матчу, він ще буде рости, якщо не продадуть найближчим часом. Думаю, що він залишиться поки в «Динамо». Ну і є ще Вербич. Є й молодь. Але гляньте, що сталося із Гармашем – провалився, зовсім немає його. Сидорчук в запасі сидить. Шапаренко не росте. Мені здається, що вони не для «Динамо». Два роки тому, говорили, що Шепелєв – класний гравець, але він теж не росте.

Середня лінія постійно провалюється і немає кому починати атаку, вимушені відбиватися.

— Такого гравця можна знайти в УПЛ?

— Так, але я не називатиму імен, щоб когось не образити. І в нашому чемпіонаті, і в Європі, є достойні українські футболісти на цю позицію. Селекція в «Динамо» працює – вони повинні когось підшукати. Головне – не купувати відіграних футболістів і не брати вільних агентів.

— Як зарекомендував себе Карлос Де Пена за наданий йому час?

— Він такий же футболіст, як півкоманди в «Динамо», як і гравці, які сидять в запасі. Побував в багатьох країнах і багатьох командах і ніде не підійшов – у нас такий слабкий чемпіонат, що будь-який гравець підходить?

— Пишуть – два гола із його передач. А скільки було неточних пасів і прострілів? Шість чи сім гравців атакують – комусь м’яч і потрапить. Асист – це коли, як Циганков, обведе одного-другого і викладе комусь і той заб’є. А з таких навісів і захисник собі може забити.

— Хто із наявних нападників може закріпитися в основі «Динамо»?

— Бєсєдін – хороший гравець, але теж не росте. Правда, був травмований останні півроку. Талановитий, здоровий, працьовитий, але майстерності, як для «Динамо», в нього не вистачає.

Русин тільки починає грати. В нього все є – швидкість, гольове чуття. Ще потрібно партнерів для пасів. Поки що це тільки Вербич і Циганков. Беньямін приносить багато користі, граючи зліва, не в нападі, де доводилося його бачити. За Циганковим йде полювання в Європі, але ще рановато - нехай ще виросте. Ми бачимо, що пішли наші найкращі гравці – Ярмоленко та Коноплянка, і не грають. В Європі немає такого, що хтось тягне рояль, а хтось на ньому грає. Коноплянка ніколи не робив чорнової роботи. А Циганков спускається аж до свого карного майданчика, відбирає, атакує. Як Шевченко у свій час, Віктор не боїться йти на захисників, обігрувати в карному майданчику. Якщо так і далі гратиме – виросте в хорошого футболіста.

— Які очікування від матчу фіналу Ліги чемпіонів?

— Думаю, «Ліверпуль» виграє. Він показує добротний футбол. Протягом чемпіонату команда показує хороший футбол. Звісно, може статися щось неочікуване – це футбол, але «Ліверпуль» має перевагу. В англійському чемпіонаті є гроші і вони купують найкращих гравців. Ми собі такого дозволити не можемо.

Розмовляв Микола Тимощук