Стефан Решко: «Молодь «Динамо» зупинилася і тупцює на місці»

Динамо Київ 31 Травня, 18:15 881
Стефан Решко: «Молодь «Динамо» зупинилася і тупцює на місці»
Легенда київського клубу оцінив поточний стан біло-синіх.

- Для «Динамо» друге місце протягом трьох років, з тих пір як очолив команду Хацкевич, - це не результат, - каже Стефан Михайлович. - До того ж тричі програний і Кубок. Не думаю, що це може задовольнити президента клубу.

Окремі матчі кияни грають непогано, але більшу частину - невиразно. Значить, немає стабільності, немає рівня майстерності у футболістів, і вони не можуть вирішувати поставлені перед ними завдання. А для «Динамо» ж потрібне тільки перше місце в чемпіонаті.

Спочатку каденції Хацкевича, в перші пів року, з'явилася надія, що молодь в найближчому майбутньому зростатиме і буде вирішувати серйозні завдання. Але зараз ми бачимо, що ця ж молодь зупинилася і тупцює на місці. Згадайте, як швидко «розцвіли» свого часу Мунтян і Бишовець. Буквально за півроку вони «вибили» з основи гравців, які поїхали на ЧС-1966 Англію. Сабо, Серебряников, Поркуян приїхали після світового форуму, а їх місця вже зайняті молодими і дуже перспективними гравцями.

Пам'ятаю, дивився матч киян проти «Торпедо» в Москві, вів репортаж Юрій Озеров. Бишовець вийшов на заміну, забив гол, і Озеров видав фразу: «Так цей футболіст росте не по днях, а по годинах». Якщо гравець класний, йому досить і року, щоб показати себе. На жаль, у нинішнього покоління цього не бачимо. Можна тільки відзначити Циганкова. Якщо він в хорошій формі, то веде за собою інших, якщо немає, то команда виглядає непереконливо.

Таких Циганкових потрібно мати в складі 5-6, тоді буде класна команда, і можна вирішувати будь-які завдання. Останнім часом підтягнувся до хорошого рівня захисник Миколенко. Якщо протягом 2-3 років покаже стабільність, то можна говорити, що «Динамо» отримало кваліфікованого випускника футбольної академії. А решта?

Звичайно, потрібні придбання. Все залежить від бюджету. Все взаємопов'язано. Якщо запрошувати іноземного фахівця, йому потрібно платити великі гроші. Тоді перед ним поставлять серйозні завдання, а він в свою чергу буде вимагати великого фінансового вливання для придбання потрібних гравців. А хороші виконавці коштують великих грошей.

З цим складом важко вирішувати глобальні цілі. Навіть якщо залишиться Хацкевич, все одно потрібно посилення, а в нашому чемпіонаті таких футболістів важко відшукати. Ми бачимо, що ті, кого запросили, не можуть виграти навіть чемпіонат України. Якщо президент вирішить посилити тренерський склад, то потрібно і підсилити склад гравців. Треба буде вирішувати відразу дві проблеми, бо одна без іншої нічого не дасть.

Є ще варіант. Залишити Хацкевича, але за новим контрактом зменшити йому зарплату. Чи погодиться на такі умови наставник? Ми бачимо, що дорогих покупок, а це 10-15 мільйонів за гравця - немає. Значить, і сильного бюджету теж немає. Як вирішиться завдання, скоро дізнаємося.