Що загрожує «Олімпіку» в Лозанні?

Футбол України 13 Липня, 22:20 851
Що загрожує «Олімпіку» в Лозанні?  | 19-27
​Спортивний Арбітражний Суд (CAS) в Лозанні відхилив апеляцію Скендербеу щодо відсторонення команди від єврокубків на 10 років.

Футбольний клуб із Албанії визнали винним в участі у двох матчах з фіксованим результатом у відборі до Ліги Чемпіонів, а також у груповій стадії Ліги Європи у 2015 році.

Спочатку УЄФА винесла вирок для багаторазового чемпіона Албанії на 10 років відстронення від єврокубків. А також клуб мав сплатити штраф у розмірі одного мільйона євро! Рішення набуло чинності 29 березня 2018 року. Але Скендербеу подав апеляцію у Лозанну на рішення УЄФА. 12 липня 2019 року Арбітражний Суд її відхилив!

Власне, все почалося з того, що бельгійська компанія Federbet, котра займається виявленням договірних матчів, зацікавилася декількома поєдинками за участі Скендербеу. Причина, як і у випадку з Олімпіком,– підозрілі коефіцієнти.

Наразі Скендербеу звинувачують у фальсифікації понад 50 матчів, починаючи з 2010 року і до нині.

А тепер згадайте справу Олімпіка! Там теж є підозрілі коєфіцієнти та матчі з фіксованим результатом. Щоправда, не у єврокубках.

Якщо ви раптом забули, то нагадуємо:

КДК УАФ дискваліфікував команди Олімпіка U-21 та U-19 зі змагань за участь у договірних матчах, а шестеро гравців із системи Олімпіка дискваліфіковано ДОВІЧНО! За регламентом УПЛ, клуб, що не має молодіжних складів, не може бути допущений до виступів у Прем’єр-Лізі. Але Виконавчий комітет УАФ дозволив атестувати Олімпік. Більш того, донецький клуб підтримало багато українських команд!

Тож Олімпік, окрилений такою підтримкою на Батьківщині, подав судовий позов до Спортивного Арбітражного Суду (CAS) у Лозанні проти УАФ. Донецький клуб звинувачує комітет на чолі з Франческо Баранкою в тому, що усі звинувачення щодо причетності молодіжних команд клубу до участі у договірних матчах були сфальсифіковані.

Цим Олімпік дав привід Франческо Баранці порадіти. Адже голова Комітету етики і чесної гри УАФ говорив, що буде тільки радий, якщо Олімпік піде до CAS. Бо тоді юристи просто змусять їх оприлюднити усій Європі усю систему матч-фіксингу у поєдинках молодіжних команд.

Олімпік звернувся до CAS за відновленням свого “чесного” імені, але такий вчинок може вилізти боком донецькій команді. Тепер уся Європа побачить схеми з організації матчів із фіксованими результатами.