Офіційна заява Прем'єр ліги щодо відмови «Динамо» та інших клубів увійти в єдиний телепул

Динамо Київ 27 Липня, 15:00 3959
Офіційна заява Прем'єр ліги щодо відмови «Динамо» та інших клубів увійти в єдиний телепул
Починаючи із сезону 2019/20 в УПЛ єдиний Офіційний мовник.

Українська Прем’єр-Ліга та Телерадіокомпанія Україна уклали угоду на трансляцію усіх матчів УПЛ протягом найближчих трьох сезонів на телеканалах Футбол 1 та Футбол 2. Таким чином вперше в історії українського футболу медіа-права клубів УПЛ було реалізовано як єдиний, централізований продукт. Таке рішення підтримало 2/3 клубів Ліги.

На жаль, деякі клуби УПЛ заявляють про відмову виконувати рішення більшості клубів УПЛ та уклали індивідуальні контракти з іншим телетранслятором.

Фактори, які називались як причини для небажання цих клубів долучатись до централізованого телевізійного пулу, були максимально враховані у переговорах із ТРК Україна.

Так, частиною контракту на телетрансляції стали Етичні правила, які повинні забезпечити об’єктивність та неупередженість висвітлення чемпіонату УПЛ та рівне ставлення до усіх клубів. За порушення цих правил – що має встановити незалежний медійний орган – транслятор зобов’язався сплачувати значні штрафи, а у разі систематичних порушень Етичних правил мовником, УПЛ має право дострокового розірвання контракту. Крім того, транслятор запропонував доручати коментування матчів коментаторам, яких номінуватимуть самі клуби.

УПЛ повідомила клуби, які не погодились із рішенням щодо єдиного мовника, своїм листом про те, що така поведінка не є законною та не відповідає інтересам Ліги в цілому та більшості клубів зокрема.

Разом із тим, у відповідь на численні спекуляції щодо майбутніх кроків, у тому числі юридичних, що випливають із цієї ситуації, УПЛ заявляє, що має намір уникнути ескалації ситуації, що склалась, не допустити виникнення нових конфліктних чи скандальних ситуацій. Футбол повинен бути на першому місці, чемпіонат має відбуватись спокійно, і партнерам та спонсорам Ліги та клубів повинні бути створені комфортні умови для роботи. Тому УПЛ на даний момент не має наміру ставити питання про впровадження дисциплінарних санкцій щодо клубів, які відмовляються співпрацювати з Офіційним мовником, а Офіційний мовник не намагатиметься отримати доступ на стадіони цих клубів проти їх волі.

УПЛ хоче винести існуючу ситуацію із неприйняттям деякими клубами УПЛ контракту із ТРК Україна за межі спортивного футбольного змагання та продовжуватиме шукати вихід із неї шляхом консультацій, переговорів та іншими цивілізованими способами. Ми були і залишаємось в діалозі зі всіма клубами та впевнені, що знайдемо точки дотику із нашими колегами, які дозволять нам досягти компромісу заради розвитку українського футболу.