«УПЛ намагається силовим способом передати всі права в руки одного транслятора», - в 1+1 media відповіли Олександру Денисову

Футбол України 6 Серпня, 18:20 1307
«УПЛ намагається силовим способом передати всі права в руки одного транслятора», - в 1+1 media відповіли Олександру Денисову
Керівник управління спортивних проектів 1+1 media Cтепан Щербачов відповів на заяву директора каналів «Футбол 1/2» Олександра Денисова, що показ УПЛ на каналах групи «1+1» здійснюється незаконно:

«Олександр посилається на те, що канали «Футбол 1/2» виграли тендер на три сезони УПЛ і є офіційними трансляторами, але насправді Прем'єр-ліга порушила всі власні обіцянки, передавши права через умовний тендер. Те, що було обіцяно Томасом Гриммом, повністю розходиться з тим, що ми спостерігаємо сьогодні. Тендер був абсолютно неприйнятний для нашої та інших телекомпаній, які могли б бути зацікавлені в придбанні подібного плану прав.

Заяви Денисова – це необхідна формальність, але ніяк не реальність. Реальність зовсім інша: УПЛ знову намагається силовим способом передати всі права в руки одного транслятора. Багато клубів не згодні ні з цим рішенням, ні з політикою, яку зараз проводить Прем'єр-ліга. І те, що на сьогоднішній день п'ять клубів вже працюють з нами, – підтверджує нашу думку. До того ж, зараз ми просто не згадуємо ті клуби, які хотіли підписати контракти з нами, але через розуміння, що сьогодні вони працюють з каналами «Футбол 1/2» – отримали від нас відмову. А так клубів могло бути більше.

Ми із задоволенням обміняємося футболками, але не будемо мінятися ніякими фрагментами. Ми не приймаємо всерйоз заяви про якісь неправомірні дії. Подібні висловлювання звучать просто смішно, адже згідно з установленими правилами, рішення приймаються 2/3 голосів учасників. Тобто, якщо учасників менше восьми, то фактично подібні рішення є нелегітимними. Сьогодні в пулі каналів Футбол 1/2 сім команд, у 1+1 media – п'ять. Незважаючи на процедурні обмеження і моменти, пов'язані з тим, як ці рішення приймалися в УПЛ, сьогодні, де-факто, немає 2/3 голосів за єдиний пул, тому рішення було однозначно прийнято у непрозорий спосіб.

І якщо вже ми говоримо про неправомірність, то неправомірним ми вважаємо саму спробу Прем'єр-ліги без тендера і прозорих умов передати всі права на чемпіонат в одні руки. Особливо з огляду на той факт, що ряд клубів, в тому числі ФК «Карпати», офіційно попросили УПЛ передати їм права на рік для того, щоб за цей час цивілізованим шляхом тендеру, переговорів і компромісу вирішити дану проблему і вже в наступному році знайти ту форму, яка влаштує всіх учасників процесу: всі футбольні клуби, а не тільки якусь їх частину, яка вважає себе краще, ніж інші.

З нашої точки зору, повинна бути змінена концепція, і в чемпіонаті потрібно шукати консенсус. Тільки таким чином можна встановити прозорі і зрозумілі правила гри, адже конфлікти не йдуть на користь українського футболу, який зараз і без того перебуває в кризі. Те, що відбувається зараз, – це крок назад і безумовно не на користь українському футболу. Сьогодні потрібно працювати з уболівальниками, телевізійними трансляторами і людьми, які люблять футбол. Тільки так можливо змінити реалії проведення чемпіонату в кращу сторону, зробивши його проведення відритим і прозорим, що підніме його на більш високий рівень і відіб'ється на футбольній культурі у нас в країні в цілому».