​Андрій Шевченко: «Впевнений, що «Динамо» вийде з цієї ситуації найближчим часом. Я завжди буду переживати за цю команду»

Збірна України 2 Вересня, 19:38 1777
​Андрій Шевченко: «Впевнений, що «Динамо» вийде з цієї ситуації найближчим часом. Я завжди буду переживати за цю команду»
Прес-конференція головного тренера збірної України Андрія Шевченка.

- Які плани на цей тиждень? Що вас найбільше турбує? Як там Женя Коноплянка, і в якій він формі?

- Сьогодні багато діток пішли вперше в школу. Я вітаю їх! І у деяких футболістів теж є діти, які сьогодні ходили на свої перші шкільні лінійки. І хлопці добре провели першу половину дня!

Команда зібралася, у всіх гарний настрій. Сьогодні проведемо перше тренування. У нас буде легкий відновлювальний день, щоб привести всіх в один стан.

Що стосується Коноплянки, то я сподіваюся, його трансфер відбудеться. Для нас важливо, щоб він грав. Його, швидше за все, не буде сьогодні на тренуванні, так як він вирішує особисті питання. У мене інформації поки ніякої немає, але сподіваюся, все для нього відбудеться якнайкраще.

- Цікава Ваша думка про таке унікальне жеребкування Ліги чемпіонів і Ліги Європи, за підсумками якого багато наших збірників гратиме один проти одного. Які у вас були емоції після завершення жеребкування?

- Знаєте, я трохи посміявся. Знаєте, якщо б дві команди з одного чемпіонату могли грати в одній групі в єврокубках і «Вест Хем» брав участь, то він теж потрапив би в групу до «Шахтаря».

Для нас важливо дивитися на те, як наші футболісти будуть прогресувати в Лізі чемпіонів. Також наші футболісти є в «Манчестер Сіті» і «Аталанті» і ми будемо за ними стежити. Нам буде простіше через це. Тим більше, що «Аталанта» грає єврокубкові матчі на «Сан-Сіро», а мої помічники живуть в Мілані. Ну і я сам буду прилітати і дивитися.

- В якому психологічному стані перебувають гравці «Динамо» зараз?

- Я поки що не спілкувався з ними на цю тему. Але коли вони приїжджають до збірної, то я завжди прошу, щоб будь-які проблеми клубів залишалися осторонь.

Ми всі розуміємо, що у будь-якого клубу можуть бути складні моменти. Але я впевнений, що «Динамо» вийде з цієї ситуації найближчим часом. Ми бажаємо киянам удачі, адже це клуб, який виховав мене. Я завжди буду переживати за цю команду.

Але дуже важливо, щоб хлопці, приїжджаючи сюди, були зосереджені на іграх національної збірної. Ми все для цього зробимо. Нас чекає важлива гра, але і товариську я ставлю на той же рівень, що й офіційні матчі.

- Як Ви оцінюєте форму Ярмоленка та Циганкова, які не змогли повноцінно провести минулий сезон і передсезонну підготовку?

- Оцінюю дуже позитивно. Особливо Андрія, який був відсутній тривалий час через травму. Нам у червні була важлива його підтримка, коли він приїхав до збірної. Він тоді недостатньо був готовий і не міг повноцінно брати участь у тренувальному процесі. Але він - важливий гравець для нас. Зараз Ярмоленко відновився, зіграв тренувальні матчі, офіційні і забив за «Вест Хем».

Циганков? Ми бачимо, що він грає і додає зараз. Це все позитивні моменти.

- З чим пов'язаний довиклик до збірної Віктора Коваленка? Гравці збірної України U-20, що стали чемпіонами світу, поки не готові допомогти національній команді?

- У нас є кістяк команди, з яким ми працюємо довгий час. За Коваленком ми завжди дивимося, він входить в наш кістяк. У нього була травма, він довгий час не грав, але вже відновився. Він важливий для нас, тому ми його і викликали.

Що ж стосується молодих гравців, то їх чекає велике майбутнє, але тільки в тому випадку, що кожен з них буде доводити свій рівень на більш високому рівні. Ми за ними дивимося, але зараз їм потрібно закріпитися в своїх клубах, стати гравцями основи і показувати той рівень гри, який наблизив би їх до національної команди.

- Відчуваєте з командою психологічний тиск у зв'язку з тим, що вам доводиться нести ношу лідера групи? Чи не буде у команди психологічного перегорання?

- Перед початком відбору перед командою поставили завдання завоювати те місце, яке дозволить нам потрапити на Євро-2020. Це основне завдання для нас, і ми всі працюємо для того, щоб досягти її. Будемо ми лідерами чи ні – це мене найменше цікавить. Моє завдання так підготувати команду, щоб вона не тільки давала результат, але ще і показувала якісний футбол.

- В якій формі приїхав Роман Яремчук, у якого була травма? На якій позиції ви плануєте використовувати Зінченка? І що краще для Коноплянки: повернуться в Україну і підписати контракт з «Шахтарем» або залишитися в Європі?

- Я думаю, Женя сам вирішить, що для нього буде краще. Він вже дорослий хлопець, у нього є свої обов'язки і сім'я. Це стосується тільки його. Я бажаю йому тільки удачі, ми завжди будемо його підтримувати.

Зінченко – універсал, який може грати на різних позиціях. Йому потрібно потрапити до складу, а потім ми визначимося, де він буде грати.

З Яремчуком все нормально. Він сьогодні буде проводити тренування в лайт-режимі, так як пропустив тиждень. Важливо, щоб він сьогодні перший раз після відсутності увійшов в тренувальний процес, а далі вже подивимося на його стан. Якщо він покращиться, то Роман буде грати.