Чотири думки після матчу «Колос» - «Динамо»

Динамо Київ 7 Жовтня, 15:21 1492
Чотири думки після матчу «Колос» - «Динамо» | 19-27 Фото: ФК "Динамо" Київ
Кияни впевнено розібралися з новачками Прем'єр-ліги.

Зв'язка Циганков плюс Бєсєдін – просто топ

Неймовірно інтуїтивна співпраця Віктора та Артема, яка внесла у важкий для киян матч відтінки блиску та шику. Циганков взагалі виглядав таким собі динамітом ще в перші 20 хвилин, а після перерви, отримавши необхідний простір, став геть нестримним. Згадаймо, як розпочалася атака, яка привела до переможного пенальті. Бєсєдін праворуч обігрався з Віктором, дозволивши подати Караваєву. Заверш ту атаку Де Пена, обійшлося б без скандалів. Може, саме тому доволі непомітного Карлоса замінили так швидко – на 57-й?

Бєсєдін спочатку тринькав моменти, але вчасно зрозумів, що пора й честь знати. До слова, Артем вперше за майже 18 місяців забив двічі в одному матчі (квітень 2018, виїзний матч з Вересом і перемога 4:1). Плюс ще й пенальті заробив. Дуже продуктивно і в стилі динамівців сьогодні – крізь терни до зірок, виправляючи помилки, реабілітуючись за власні огріхи. З усіх наявних нападників саме 23-річний українець найкраще розкриває креативні якості Циганкова, активно допомагаючи йому праворуч. Ба більше, саме Бєсєдін є найкращим голеадором киян у сезоні (5, і це на 2 більше, ніж за весь минулий; у Циганкова 4 плюс 3 асисти)! Хтось взагалі помітив відсутність Соля чи Жерсона?

Вінгери Динамо принесли останні 12 очок поспіль в УПЛ. Вербіч забив половину переможних, Циганков – решту, відзначившись вирішальними м'ячами на виїздах, які завершилися сумарними розгромами 9:0. Не випадково, що в обох цих гостьових іграх з перших хвилин грав (і забивав) Бєсєдін. Віктор остаточно повернувся, і навіть вояж у Швейцарію не вплинув негативно – виглядав на диво свіжим та зарядженим на бій і голи, видавши інтенсивність рівня топових чемпіонатів.

Муки Динамо до суддівського скандалу – арбітри ганьблять обидві команди

Колос грав дуже самовіддано до 54-ї хвилини. Так, Динамо було гострішим, а команда Костишина не могла навіть влучити у ворота. Однак буде великим перебільшенням сказати, що колектив Михайличенка награв на перемогу до перерви. Кияни цілком заслужили не лише 3 очки, а й цей розгром, але більшість своїх моментів створили після вигаданого вилучення/пенальті. Тому всі забудуть те, що було після цього. Для Динамо, яке в попередніх іграх також могло скаржитися на суддівство, подарунок 31-річного арбітра з Полтави став геть зайвим. Проходи і комбінації, красиві удари, блискучий темп і надійність оборони – замість цього всі або більшість дискусій точитимуться навколо арбітражу.

Колос також не заслужив подібного ставлення. Андрій Коваленко відверто зламав цю бойовиту команду, яка вмить розвалилася після першого ж м'яча. Рефері можна виправдати частково, адже навіть з деяких повторів складалася ілюзія, що рука була. Утім, те, що було після цього, стало справжнім знущанням над представниками села Ковалівка. Голова Комітету арбітрів з розумним обличчям тестує систему VAR на стадіоні, але ніяк не втручається в абсолютно кричущий момент. Хоча в навушники Коваленку якась інформація надходила. Не мав права змінювати рішення на основі сторонньої інформації? Чи Лучано Лучі дивом угледів руку і знайде повне виправдання навіть такому суддівству?

Шепелєв підсумовує млявий виступ вилученням – шанс для Шапаренка?

Мабуть, найгірший гравець у складі команди Михайличенка, хоча Сидорчук і до певного моменту Гармаш активно могли би посперечатися. Безліч втрат, проблеми з прийомом, які вилились у вилучення. Сумнівне? Ну, точно не настільки, як в епізоді з Максименком. Шепелєв грав дуже нервово, власний індивідуальний брак і зумовив ситуацію з червоною, а після його вилучення команда Михайличенка заграла... краще.

Це не показово, адже за 5 хвилин трапилося те саме скандальне вилучення в суперника, що кардинально змінило весь розклад на полі. Однак команда точно не втратила ні в креативі, ні в обороні. Володимир провів не найкращий матч, мабуть, ще гірший, ніж на полі Лугано. Може і повинен краще. А тим часом десь там серед гравців дубля стукає у двері основи Шапаренко – Микола забив 2 голи в УПЛ U-21, але свій 21-й день народження проводить поки з примарними шансами на гру при Михайличенку.

Кадар знову шокує хейтерів, а Цітаішвілі заслуговує більшого

Інколи складається враження, що угорський захисник – головна біда Динамо. Принаймні, якщо почитати думки вболівальників чи послухати експертів на всіх телеканалах, деякі з яких ліплять йому ярлик «привоз», коли треба і не треба. Кадар – не ван Дейк, звісно, хоча й захисник Ліверпуля, й інші центрбеки вміють яскраво провалюватися. Однак сьогодні він вичищав усе біля своїх воріт і класно попрацював на креатив. Уже в другому поспіль матчі Тамаш мав робити асист, та й загалом не раз починав позиційні атаки вдалим просуванням м'яча.

Якщо Гармаш у грі з Дніпро-1 не реалізував диво-пас з глибини, то Бєсєдін партнеру віддячив. І так, суха серія з таким «поганим і ненадійним» Кадаром в основі вже становить 6 з лишком матчів, а це 574 хвилини, або 9 з половиною годин! Захисна лінія зіграла практично ідеально – тільки помилки Миколенка і Бущана на рівному місці дещо збентежили, але Віталія підстрахували партнери, а воротар киян сам же і виправився героїчним сейвом проти Кожушка за рахунку 3:0. Без цього не було б 200-ї розгромної перемоги Динамо в чемпіонатах України.

Молоді українці сьогодні показали клас, і навіть 18-річний Цітаішвілі, якому вистачило приблизно 10 хвилин, щоб взяти активну участь у 2-х небезпечних моментах. Гіо показав, що Циганкову також можна давати відпочити в рамках ротації. Шкода, що так рідко отримує шанс у головній команді. Те ж стосується іншого чемпіона світу U-20 Дениса Попова. Вони повинні виходити на більший рівень, ніж просто дубль. Пара Шабанова і Кадара в неділю виглядала дуже солідно, але після травми Бурди не варто зайве ризикувати здоров'ям цих центральних захисників – їм теж знадобиться відпочинок, а Попов свій шанс давно заслужив.