Руслан Ротань: «Збірна Румунії — один із головних фаворитів нашої групи»

Футбол України 7 Жовтня, 16:37 625
Руслан Ротань: «Збірна Румунії — один із головних фаворитів нашої групи»
​Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань розповів, у якому складі та з яким настроєм наша команда готується до гри відбору Євро-2021 проти збірної Румунії (10 жовтня) та товариського матчу з командою Греції (14 жовтня).

Руслане Петровичу, які останні новини з табору молодіжної збірної? В якому складі зібралася команда?

— Нас очікують два важливі матчі. Румунія — один із головних наших конкурентів по групі. Тому ми маємо гарно підготуватися до матчу, щоб досягти позитивного результату. Звичайно, гра з Грецією також у нашому полі зору, але це буде товариська зустріч. Зараз ми дамо хлопцям усю інформацію щодо румунів, щоб спокійно і якісно підготуватися в першу чергу до цього матчу.

Наскільки збірна Румунії складний суперник?

У нашого суперника основна обойма із 12-ти гравців, які грали на чемпіонаті Європи й стали бронзовими призерами. Також у команді залишився той самий тренер. Це кваліфікована збірна з індивідуально сильними гравцями. Тому я впевнений, що матч легким не буде. Вважаю, що саме збірні Румунії і Данії — фаворити нашої групи. Тому зараз головне завдання — якісно підготуватися до матчу.

Які найсильніші сторони гри у збірній Румунії?

— Вони зіграні, це головний чинник. Вони гарно грали на Євро в Італії. Це команда, яка з нічого може створити гол.

Чи є травмовані у збірній України перед цими матчами?

— Є травми у деяких гравців. Медичний огляд та МРТ чекають на Владислава Бабогло. Схоже, в цих матчах він нам уже не допоможе. Виникли проблеми з паспортом у Валерія Бондаря. Зараз це технічне питання вирішується, і ми невдовзі будемо знати, чи зможемо на нього розраховувати. Травми — це явище у футболі, і без таких втрат, на жаль, не буває. Але ми орієнтуємося на тих, хто зараз готовий вийти на поле та здоровий. Ми провели три збори, в нашій обоймі близько 50-ти гравців, і селекція ще продовжується. Ми не зупиняємося і слідкуємо за всіма кандидатами.

Чому зараз Ви долучили до «молодіжки» менше легіонерів, ніж на минулих зборах?

— Звичайно, ми від них не відмовляємось. Зараз головне питання — це ігрова практика хлопців. Орієнтуємося на тих, хто більше грає у своїх клубах, але це ні в якому разі не означає, що ми від когось відмовляємось. Гравцям потрібен ігровий тонус.

Чому не викликані до «молодіжки» Булеца, Сікан?

— У нашій обоймі є чемпіони світу, але у деяких гравців також є травми. Ми не хочемо кидати їх у таке пекло, це треба робити поступово. Але ми на них розраховуємо. На мій погляд, багато хлопців серед чемпіонів світу зараз наситилися футболом, у них майже не було відпустки, тому їм також треба десь перепочити.

Те ж саме стосується Вакули й Корнієнка?

— Так, усі ці гравці — талановиті футболісти, вони в нашій обоймі, але їм потрібен час, щоб органічно, не поспішаючи, інтегруватися в команду, зрозуміти гру та вимоги в «молодіжці».

Зараз під вашим наглядом футболісти майже з двох збірних U-20 та U-21. Чи важко знайти лідера для молодіжної збірної?

— Лідерів не призначають тренери у роздягальні. Ними треба ставати на полі, в побуті, проявляти себе й показувати характер. Не хочу ділити хлопців на чемпіонів світу та на інших. Але лідери в нашій команді, звичайно, присутні.

Що ви скажете про наступний товариський матч проти збірної Греції?

— З тих команд, з якими ми могли зіграти, Греція була найсильнішим суперником. Це має бути гарний спаринг. Греки, як і ми, люблять грати з контролем м’яча, першим номером. Тому нам буде цікаво подивитися, як наші хлопці будуть діяти від оборони. Звичайно, буде у цій грі ротація складу, і ми надамо ігрову практику іншим хлопцям, щоб вони поступово інтегрувалися в нашу команду, в нашу гру. Ми розраховуємо на усіх, головне, щоб вони розуміли наші вимоги.

Які висновки команда зробила після поразки від Фінляндії?

— Ми маємо прибрати тиск на хлопців, але, звичайно, результат також потрібен. Щоб грати в національній збірній, треба зрозуміти принципи гри, треба бути готовим органічно перейти до першої команди. Це наше головне завдання. У кожного з них є шанс, і ми радіємо, якщо хтось із «молодіжки» отримує виклик до головної команди. Це для хлопців має бути прикладом.

Що стосується гри з фінами, то ми відповідальність за цю поразку із себе не знімаємо. У нас було вісім гольових моментів, треба було їх реалізовувати.