Коли тактика працює, або сучасний футбол збірної Шевченка

Збірна України 15 Жовтня, 23:47 1088
Коли тактика працює, або сучасний футбол збірної Шевченка | 19-27
​Збірна України Андрія Шевченка зіграє на чемпіонаті Європи наступного літа.

Автор іспанського ресурсу ecosdelbalon.com Адріан Бланко проаналізував, як тактичні побудови допомогли українцям подолати кваліфікацію і обіграти чинних чемпіонів Європи. Переклад та адаптація тексту - footballhub.com.ua.

Команда з Ярмоленком, Марлосом, Степаненком, Маліновським та Зінченком характеризується головним чином двома речами: своєю оборонною солідарністю та здатністю розгортати наступальні дії. Навіть у шістдесяти, сімдесяти чи вісімдесяти метрах від воріт суперника! Ця Україна не тільки чекає і кусає здалеку - усе набагато глибше.

Система 4-2-3-1 на папері - це ніщо інше, як привід для команди, яка є саме такою: дуже компактною командою, грає вона з м'ячем чи без нього. У своїй захисній фазі, коли в України немає м'яча, команда має два плани, виходячи з різних обставин. Це пов'язано з висотою руху м'яча та з варіантами чи можливостями, з якими опонент може діяти біля власних воріт. Минулої ночі у Португалії було достатньо труднощів із зародженням атак. Шевченко наказав футболістам регулювати пресинг на опонентів, щоб зачавити вихід гостей у зародку. З іншого боку, цей підхід дуже відрізняється від підходу першого тайму, в якому Україна тиснула і забила двічі.

Ярмоленко виступив у ролі правого вінгера проти Португалії

Таке оборонне позиціонування є дуже цікавим, оскільки воно залежить від передумови та способу реагування українців на розвиток подій. Коли Марлос є єдиним гравцем у відступі, даючи змогу Яремчуку відновитися, Україна розміщується таким чином, що коли нападнику вдається заволодіти м'ячем, його розташування дозволяє одразу шукати шляхи загострення попереду, рухатися з середини назовні. У цій фазі гри Зінченко, віддалившись від основного ядра, формує можливу другу хвилю. А Степаненко, стрижень цієї збірної, іноді затримується попереду, щоб створити разом із центрбеками чисельну перевагу в атакувальній зоні.

Зінченко - видатний студент цієї української команди

Без дійсно відмінних індивідуальностей, поза старими знайомими цього відбору, найбільш кваліфікованим футболістом, який розуміє, чого вимагає система у всі часи, є Зінченко. Гравець Манчестер Сіті уже більше, ніж фланговий боєць у цьому відборі. Зінченко тонко усвідомив, як підходити до м'яча відповідно до кожної дії. З Гвардіолою ми вже бачили гравця, який, починаючи з лівого боку, здатний зміщуватися всередину, щоб полегшити лінію проходу до свого півзахисту, надати глибини системі та розширити тиск на суперника. А у збірній України Андрія Шевченка Зінченко є гравцем, який сам розробляє творчу фазу дій команди, змінює напрямок гри, дриблінгує. І діє як ліворуч, так і праворуч, як крайнім оборонцем, так і фланговим чи навіть центральним півзахисником. І все це він робить на швидкості. І застосовує те, що вже знає, на тактичному рівні.